Po tradičních brigádách začne pro litoměřická družstva letošní soutěž. Nejvíce všechny asi zajímá litoměřické A družstvo, které bude startovat  v DA2 A.

V týmu došlo k několika změnám. Odešla Katka Kauschitzová. Na místě jedničky ji zastoupí talentovaná,  15-ti letá Kristýna Němcová, která hostuje z Mělníka. Kristýna se opírá o tvrdý servis a solidní údery z forhendu i bekhendu. Trochu problémem může být její nezkušenost v kategorii dospělých. Spolu s Petrou Svobodovou by měly vytvořit i dobrou dvojici a bodovat nejen v singlech, ale i v deblech.

V mužích odmítl reprezentaci Litoměřic Šimánek, který dal opětovně přednost Ústí nad Labem. Na druhou stranu má oddíl staronovou posilu Jardu Kalašnikova. Neuvěřitelně sportovně založený člověk nehrál dva roky soutěžní utkání. Na prvním tréninku po pauze se chvilku hledal a po pár minutách bylo jasné, že tenis je jako plavání, či bruslení, které se nezapomíná. Měl by být velikou posilou.

Na jedničce bude hrát 17-ti letý Dominik Dušek, od kterého se v letošním roce  body v singlech nečekají, protože bude hrát proti nejlepším hráčům soupeře. Bude tak sbírat zkušenosti pro další roky, ve kterých by měl být oporou. Zlepšil podání a hru na síti a nepochybně někoho zaskočí.

Dvojku bude hrát Honza Živnůstka. Zkušený harcovník, který stále má na těžká utkání, ve kterých dovede jít za vítězstvím jako buldok. Živnůstka má stále dobrou fyzičku, ale hlavně veliký přehled ve hře. Společně s Duškem budou nastupovat k deblům, kde by měl mladšího Dominika vést a předávat mu zkušenosti, aby získali body.

Na trojce bude další velezkušený hráč – Jirka Žáček. Inteligentní tenista, od kterého se čekají body v singlu. Chválit ho a vypisovat kvality je nošením dříví do lesa.

Čtyřku bude hrát zmíněný Kalašnikov, který by měl být postaven výše. Vzhledem k taktickým manévrům a potřebě bodů bude nepochybně bodovat nejen v singlu, ale se Žáčkem i v deblu. Má neuvěřitelný cit pro míč a výborně čte hru. Tři posledně zmínění hráči nepojedou na venkovní utkání. V těch nastoupí Michal Šváb, který hrál loni perfektně. S ním Pavel Koňařík.

V prvním utkání přivítají Litoměřice 8. května Kadaň, která sestoupila a bude chtít zpět. Po posledním domácí utkání s Kebek Chomutov se chystá zakončení. Pravděpodobně na kurtech vystoupí liberecká kapela Hellblazer, ve které hraje na bicí Dominik Dušek. V jednání je účast zpěvačky Victorie.


Domácí zápasy

8. 5. Slavoj Litoměřice – TK Kadaň (od 9 hodin)
25. 5. Slavoj Litoměřice – TK Proboštov (9)
15. 6. Slavoj Litoměřice – Kebek Chomutov (9)

Milan Dušek