„Kdyby nám někdo před Vánoci po porážce na USK řekl, že skončíme třetí, asi bychom mu nevěřili,“ neskrýval radost trenér Litoměřic Tomáš Eisner. „Zpočátku na nás byla vidět velká nervozita, která nás svazovala, Polabí vedlo až o 12 bodů a situace byla kritická. V tu chvíli nám, ale konečně padly dvě trojky, závěr poločasu jako by nás uklidnil a soupeře už jsme pak přejeli,“ pochvaloval si důležitou výhru. 

„Nadšení jsme také byli z kulisy, jakou nám naši fanoušci vytvořili. Od začátku do konce nás hnali vpřed a já si přeju, aby si podobný elán a nadšení udrželi i do dalších fází naší soutěže. Myslím, že druhý poločas byl z naší strany asi nejlepší v této sezóně a jsem upřímně rád za postup do skupiny o 1. až 6. místo. Jednak nám to přináší jistotu play off a zároveň se poměříme s nejlepšími celky z moravské skupiny," přidal další pozitiva.

Krom toho se vrátil také ke klíčovým okamžikům, které nastartovaly litoměřické zmrtvýchvstání. „Především první vítězství v Jindřichově Hradci je velmi cenné a vrátilo nás reálně do hry o postup elitní trojky v západní části 1. ligy. Výhra s Pelhřimovem a na Sokole Pražském rozhodla o tom, že jsme dostali šanci si to uhrát sami v posledním kole s Polabím."

Litoměřice tak doprovodily do elitní skupiny dva jihočeské protivníky - Písek a Jindřichův Hradec, z moravské skupiny k nim přibyly Svitavy, Basket Brno U23 a Nový Jičín. Boje o co nejlepší postavení do play-off začínají příští víkend. Všechny celky si do nadstavbové části přenesly bodový zisk ze základní části, hrát tedy budou pouze se soupeři z druhé skupiny. Skupina o 1. - 6. místo vyvrcholí o víkendu 17. - 19. března, následovat bude play-off.