Severočeši zvládli už první duel na jihu Čech, až nečekaně hladce zvítězili 85:66. V domácí odvetě udolali svého soka 71:64, ačkoliv téměř celé utkání dotahovali.

"Do zápasu jsme šli bez dvou klíčových hráčů, Johana Haiblíka a Honzy Maděry, kteří odehráli skvěle první utkání v Jindřichově Hradci," líčil Vojtěch Zajíc, jenž, stejně jako dvě zmiňované opory, nastupuje také v dresu ústecké Slunety, která hostila ve stejný den Pardubice.

Vojtěch Zajíc ze SLUNETA Ústí nad Labem v nájezdu pro první ligové body v kariéře proti NH Ostrava
Sluneta jásala! Mladý Zajda vykročil po stopách slavného otce

"Hráli jsme tak v jiné rotaci a na prvním poločase to bylo trochu vidět. Kluci, kteří nedostávají tolik minut se ale rozhodně neztratili a předvedli dobrý výkon. V druhém poločase jsme začali solidně bránit, v útoku si víc půjčovat balón, a tím jsme utkání na konci čtvrté čtvrtiny zlomili," neskrýval radost benjamínek, jenž si nedávno připsal v dresu Ústí také první body v nejvyšší soutěži.

"V útoku nás bodově podržel klasicky Honza Karlovský, ke kterému se pod košem přidal i Pája Grunt. Věřím, že v pátek už v plné sestavě sérii ukončíme a zahrajeme si tak semifinále," dodal optimisticky. Duel v Jindřichově Hradci, který skončil po základní části třetí, a v sérii proti šestému Slavoji tedy měl mít navrch, začíná dnes v 19 hodin. V případě litoměřického neúspěchu by se hrálo čtvrté utkání v neděli od 18 hodin opět na severu Čech.