Krásné počasí a hvězdy světového motorsportu přilákaly na Slovakiaring desetitisíce fanoušků. A viděli parádní představení. Adam Lacko si především díky dvěma podiovým umístěním upevnil druhou pozici. Dvojka Buggyry Oly Janes v neděli zaznamenala prozatím největší úspěch letošní sezony.

Start první bodované jízdy se Lackovi nepovedl podle představ a propadl se z první na čtvrtou pozici. „Při startu mi proklouzla spojka a už jsem mohl jen koukat, jak mě všichni předjíždí. Aspoň jsem si trochu spravil chuť, když jsem psychicky vycu-kával Sashu a v posledním kole se dostal před něj na stupně vítězů,“ řekl obhájce triumfu Lacko.

První závod víkendu dokončil Oly Janes na třinácté pozici.

Lacko doplatil při druhém startu na agresivitu zbytku startovního pole, když se z důvodu kolize mezi Kissem a Kursimem dostal mimo trať. Z posledního místa se pak dokázal probojovat až na 8. pozici.

„Start se mi povedl, ale pak jsem viděl, jak se tam Kursim začal točit a chtěl přibrzdit. Bohužel mě sestřelil a skončili jsme oba v kačírku. Stíhací jízdu z posledního místa jsem si sice užil, ale určitě jsem chtěl víc,“ komentoval druhou jízdu Lacko.

Lacko si oproti sobotě v prvním závodu neděle polepšil o jednu pozici a dojel druhý. „Start se mi tentokrát povedl a vypadalo to, že se konečně zadaří. Jochen mi to tam ale v nájezdu na cílovku poslal a nedalo se s tím nic dělat. Body za druhé místo beru,“ konstatoval Lacko.

Olymu Janesovi se třetí závod na Slovakiaringu zaryje hluboko do paměti. Právě touto jízdou získal svůj premiérový bod v evropském šampionátu, když dojel na desáté pozici. „Mám velkou radost. Akorát škoda té penalizace. I tak je to ale parádní výsledek. Nejvíc mě těší, že se mi dařilo jezdit dobré časy a držet se na dostřel,“ jásal Janes, který si ze závodu odnesl také pohár za třetí pozici v Grammer cupu.

Poslední pohárovou jízdu víkendu dokončil Lacko na páté pozici. „Věděli jsme, že se čtvrté řady se toho moc udělat nedá. Gumy už mají něco za sebou, navíc takové vedro. Za umístění jsem nakonec rád,“ řekl Lacko, který si upevnil postavení na druhém místě v průběžném hodnocení ME.

Druhý pilot Buggyry Oly Janes musel po celý čtvrtý závod bránit svou pozici, nakonec dojel desátý.

Pátý podnik ME po šestitýdenní pauze koná první zářijový víkend v Mostě.