Osmou zastávkou evropského poháru tahačů je španělská Jarama, kde Adama Lacka a Davida Vršeckého čekají boje o důležité body. Těch do konce sezony příliš nezbývá, je jich ale stále dost na to, aby tým Buggyra mohl pomýšlet na celkový triumf.

V rámci předposledního podniku se odjede také poslední závod španělského šampionátu, ve kterém bojuje  Lacko o titul. „Rád bych samozřejmě obhájil loňské vítězství, ale s Antoniem to bude samozřejmě hodně těžké. V Jaramě bývá vždy parádní divácká kulisa. Okruh navíc opravují, tak uvidíme, v jaké jsou nyní fázi," uvedl před odletem do Španělska čerstvý třicátník, který narozeninovou oslavu pojal stylově, když mu  na jeho party zazpívali Karel Gott, Dara Rolins nebo Michal David. Teď už ale zase myslí jen na závodění. „Každý bod je důležitý. Potřebujeme dojíždět, a když se podaří bedna, budu určitě rád."

V Belgii se poprvé v letošní sezoně neprobojoval Vršecký na stupně vítězů. A vysvětlení je zde několik. Tím zásadním faktorem byly zdravotní problémy a pak také stávkující technika, která ho stála body za druhé místo.  „Po belgickém víkendu jsem ulehl do postele. V neděli to opravdu nebylo příjemné. Dnes se už ale cítím dobře a do Jaramy se samozřejmě těším. V Zolderu nás trápila technika, ale kluci udělali vše proto, abychom tyto problémy již neměli," řekl před rozhodující částí sezony Vršecký, kterému patří průběžná pátá pozice.

V poháru konstruktérů patří českému týmu druhé místo se ztrátou sedmapadesáti bodů, což je stále pozice, ze které může Buggyra útočit na titul. „Nevzdáme to do posledního závodu. Na velké finále jsme připraveni," doplnil manažer týmu Jan Kalivoda.

Dvě zastávky před koncem se drží v elitní desítce František Vojtíšek z Jablonce , který to však bude mít s uhájením Top 10 hodně složité, neboť zezadu se na něj tlačí zkušený Němec Körber a hlavně pak dravý Francouz Janiec, kteří na českého pilota ztrácejí shodně jen čtyři body.

Mistrovství Evropy v závodech tahačů
Průběžné pořadí (po 7 z 9 závodů): 1. Albacete (Šp./MAN) 303, 2. Kiss (Maď./MAN) 297, 3. Hahn (Něm./MAN) 296, 4. Lacko 243, 5. Vršecký (oba ČR/ Buggyra) 196, 6. Bösiger (Švýc./ MAN) 193, …10. Vojtíšek (ČR/ MAN) 41.
Pohár konstruktérů: 1. MAN-Lutz Bernau 503, 2. Buggyra 446, 3. MAN-Reinert 419, 4. MAN-OXXO Energy 355, 5. MAN-Lion Truck 75, 6. Renault-VTR 52.