„Rád bych se s vámi podělil o mé sportovní zážitky a motivoval tak ostatní mládež k pohybu. V devíti letech mě a sestru přivedla maminka do loděnice v Roudnici nad Labem. Od té doby jsem věděl, že se pro mě stane voda nedílnou součástí života. Měl jsem štěstí na dobré trenéry a kamarády.

Každodenní dřina se pro mě stala skutečností a vždy jsem se těšil na víkendové závody. Dnes se věnuji vrcholově sjezdu na divoké vodě. Tréninky jsou pro mě již složitější. Na vodu přicházím v sedm ráno, potom běžím do školy a po vyučování následuje další trénink.

Tím ale den nekončí. Jakmile přijedu domů, rád se vydám na běh s kamarádem Vendou Kučerou, který mě hodně naučil o zdravém životním stylu. V červnu jsem se zúčastnil MČR v Postřelmově v dlouhém sjezdu. Jeden den jsem získal individuální stříbro z kajaku a zlato z kategorie hlídky debl. Druhý den jsem obsadil opět druhé místo a byl nominován do juniorské reprezentace."

Mladý sportovec poděkoval za podporu své obci a zvláště Rostislavu Larišovi.

Na Mistrovství Evropy odjížděl s mírným nevýhodou, proti konkurentům se starším vybavením. Pro novou sezónu by Milan rád uvítal sponzora, který by ho tohoto handicapu zbavil.