Akce je zařazena do sportovního seriálu Král Středohoří a pořadatelé z agilního Bike & Triatlon Teamu Libochvice opět avizují některé drobné změny, novinky, úpravy a důležité informace.

Tou podstatnou je upozornění na nutnost včasného přihlášení do závodu, kapacita startovního pole je každoročně omezena, brzké přihlášení je výrazně levnější a zároveň má přihlášený jistotu dárku, startovní tašky a pozice na startu.

„Každoročně u nás závodí kolem té stovky borců. Předpokládáme, že podobné číslo se postaví na start také letos," uvedl k tomu člen organizačního štábu Jan Tunkl z Libochovic. Podle jeho slov mají pořadatelé nyní nejvíce práce s přípravou a průchodností tratí a dep závodu. „I když je to závod terénní s přídomkem extrému, některá místa vysekat a upravit vzhledem k bezpečnosti musíme."

Na amatérské i výkonnostní triatlety z řad široké veřejnosti, kteří se nebojí otestovat si v praxi svou fyzičkou i psychickou odolnost, tak letos čeká tradiční porce v kombinaci plavání, horského kola a běhu.

„Plavání po zkušenostech z minulých let opět situujeme do nádrže Klapý, kde nám nový nájemce garantuje i dobrou kvalitu vody, pořádek a dokonce i záchrannou pramici, což servis zkvalitňuje. Znovu se poplave jeden okruh cca 250 metrů dlouhý, a to dvakrát s výlezem a krátkým přeběhem." Po půlkilometrovém plaváním je na programu 18 km dlouhý členitý okruh horského kola kolem Házmburku, ani ten se ve srovnání s loňskem nijak nemění. A lahůdku obstarává finální krosový běh (délka 4,2 km) s výběhem k hradním věžím na vrchol kopce (417 m.n.m) a následným seběhem do cíle celého závodu na parkovišti U Drtiče nad obcí Klapý (což je vedle cíle také místo úvodní prezentace a depa kolo – běh).

A i letos čeká na účastníky upomínkový (funkční) předmět, startovní taška, párek a pivo, traťovky, elektronická časomíra, hudba, moderátor a hlavně krev, pot a slzy. Veškeré informace, přihlášky, mapy tratí, převýšení apod. najdete na webu www.kralstredohori. Pořadatelé zvou k účasti kohokoli, mládež do 18 let startuje zdarma.   

Karel Majer