Muži: ASK Lovosice LFP - FBC Liberec B 7:5, ASK Lovosice LFP - FBC Panthers Liberec 7:3

Obě víkendová utkání odehráli s týmy zpod Ještědu. S rezervou superligového FBC Liberec po vyrovnané první třetině zápas rozhodli ve druhé části. Nejprve však museli přestát čtyři vyloučení. Naštěstí se povedlo zkrotit jak soupeře, který za osm minut téměř nepřetržité přesilovky skóroval jen jednou, tak především nervy a horké hlavy. A jen co skončil poslední ze série trestů, podařilo se Pšeničkovi vyrovnat na 3:3. Těsně před přestávkou se v rozmezí 50 vteřin trefili Perháč s Hrdličkou a rázem se do kabin šlo za velmi příznivého stavu. Zodpovědný výkon celého týmu pokračoval i v závěrečné části. Na další zásah Perháče a nadějného juniora Čapka, dokázali Liberečtí odpovědět dvěma slepenými góly v předposlední minutě zápasu, ale na první výhře a bodovém zisku pro domácí se již nic nezměnilo.

FBC Panthers Liberec ztratil v předchozích zápasech jen bod a vládne soutěži, o roli papírového favorita a outsidera tak bylo od začátku jasno. Při pohledu na hřiště to však na zápas lídra s předposledním nevypadalo. Opět precizní obrana Lovosic nedávala Panterům šanci k zakončení, a pokud přece něco prošlo, spolehlivý Perníček v brance se nenechal zaskočit. Skóre se tak měnilo až téměř v polovině zápasu, když domácí Kadlec protáhl míček na střed a vymetl růžek. Odpověď Liberce následovala vzápětí a míček ze skrumáže skončil v domácí síti. Zápas se lámal na konci druhé a začátku třetí části, když se slepenými góly do šatny prosadili domácí Zůna a Čapek a soupeře hned po pauze přivítal na hřišti Hruza po asi nejhezčí kombinaci zápasu. Domácí si pak vedení zkušeně pohlídali a zápas dovedli do vítězného konce. Díky šesti víkendovým bodům ASK opustilo poslední místo a v neúplné tabulce mu nyní patří 9. příčka.

Mladší žáci: Lovosice - Florbal Chomutov 1:8, FBC Liberec Purple 3:3, Florbal Ústí Red 4:7

Mladší žáci se naopak vydali do Liberce, kde se utkali s vrstevníky z Chomutova, Liberce a Ústí n. L. Po nevýrazných výkonech a celkově matném vystoupení dokázali remizovat jen s domácím Libercem, když vyrovnávací branku vstřelili tři sekundy před závěrečnou sirénou. Na soupeře z Chomutova a Ústí ale nestačili, a i když hlavně ve druhé polovině zápasu s Ústím předvedli, že když chtějí, umějí hrát pěkný florbal, museli se smířit se dvěma porážkami.

Dorostenci: Lovosice - FBC Vipers Most 1:3, TJ Lokomotiva Louny 0:7 

Dorostenci se vydali na dvojzápas do Mostu, kde se jim nedařilo. Jediným gólem, který vstřelili, srovnávali stav zápasu s domácími na 1:1. Pak už se však neprosadili a museli se sklonit jak před FBC Vipers Most, tak i ve druhém zápase před Lokomotivou Louny.

Elévové: ASK Lovosice LFP Black - Florbal Ústí White 11:2, Florbal Domeček Chomutov 15:1, SK Štětí 7:2

Elévové z lovosické tréninkové skupiny byli na turnaji v Teplicích k nezastavení. Ve třech zápasech nastříleli svým soupeřům hned 33 branek zatímco sami inkasovali jen pětkrát a jejich nadšený výkon udělal radost jak trenérům tak i početnému doprovodu rodičů a fanoušků, kteří je dorazili podpořit.

Nejmladší florbalistky a florbalisti ASK z obou tréninkových skupin přípravek a elévů v Lovosicích a Litoměřicích uspořádali turnaj v lovosické hale U Přívozu. Spolu se soupeři z Libochovic se utkali ve dvou výkonnostních skupinách. V turnaji, na kterém šlo hlavně o radost ze hry, z pohybu a vzájemného soupeření, se na celkové výsledky moc nehledělo. Vítězem byl každý kdo se turnaje zúčastnil a udělal radost svým trenérům i rodičům bojovností, zápalem a zaujetím pro hru. Všichni hráči pak za předvedené výkony dostali medaile a sladkou odměnu. Organizátorům bylo největší odměnou uznání a poděkování všech zúčastněných za pěkně zorganizovanou akci.

Libor Hejhal