„Samozřejmě vládne spokojenost, protože my jsme určitě po víc jak dvou letech vyhráli těžký zápas venku, takže pro nás je to taková vzpruha do dalších bojů,“ řekl s nadhledem lovosický trenér Jan Landa, který by nerad propadal euforii.

Podle jeho slov se mužstvo musí soustředit na další zápasy. „Výhru nechci nijak přeceňovat. Každopádně, podali jsme výkon dle mých představ. Kluci bojovali a hráli jako jeden mančaft a ačkoliv se to od začátku nevyvíjelo dobře, tak kluci neustále věřili. A když už jsme to dokázali zlomit, tak jsme hráli zkušeně. Přesně jak by měl tým hrát. To nám třeba v posledním zápase chybělo.“

Lovci, jak se severočeské partě z haly Chemik přezdívá, jsou v tabulce na sedmé příčce. „Potřebujeme zabrat a po té pandemické pauze nasbírat nějaké body, které jsme ztratili v úvodu sezony,“ nastínil po restartu extraligy jasný záměr lovosický ředitel Vojtěch Srba.

Na třetí výhře v sezoně má velkou zásluhu lovosický Maxmilian Jonsson, jenž do osobních statistik připsal deset branek.

Bývalý reprezentant a druhý nejlepší střelec celé extraligy Jiří Motl přidal tentokrát čtyři trefy. Celkem dal v ročníku branek už 51.