Kolomý dojel do cíle čtvrté etapy na patnáctém místě a v celkovém pořadí se propadl se ztrátou čtyřiačtyřiceti minut na osmou příčku. Do páté etapy ale využil tým takzvaného žolíka a místo z patnácté, odstartuje Kolomý z jedenácté startovní pozice.

Čtvrtá etapa, ve které musely posádky nejprve překonat pohoří And, když se z Argentiny přesouvaly do Chile, byla pro mnohé favority smolná. Do cíle nedorazil vítěz Rallye Dakar z roku 2012 Gerard De Rooy, kterému podle dostupných informací vypověděl službu diferenciál. Tempo udávaly opět ruské Kamazy. V celkovém pořadí jsou na prvních třech místech seřazeny v necelých třech minutách a na své pronásledovatele mají již slušný náskok.

„Raději se mě na nic neptejte!," odsekl Kolomý v bivaku a zmizel neznámo kam. Po dvou hodinách už byl přece jen sdílnější. „Dnešní den bych nejraději vymazal. Opravami jsme nabrali ztrátu asi 30 min a pak jsme ještě museli všechny ty kamiony předjíždět zpátky. Když už se nám to podařilo, tak přijedeme do dun a tam jsme měli zase problémy. Není ale nic ztraceno, jsme stále na začátku a 40 min ještě nemusí nic znamenat."

Kamion Martina Kolomého v písečných dunách.

Přejezd přes hraniční přechod Paso San Francisko v nadmořské výšce 4 760 metrů byl náročný nejen pro posádky, ale i pro mnoho doprovodných souprav. „Dneska byla nějaká divná karma, Martin měl menší problémy na trati a naši kluci zase na přejezdu. Teď je skoro půlnoc, na autě spousta práce a doprovod máme stále na cestě. Ten přejezd byl hodně náročný, viděli jsme spousty zapadaných aut a taky doprovodů, jak něco opravují. Máme ale informace, že by tu kluci měli být každou chvíli, tak musíme máknout, ať může Martin zítra pokračovat v plné palbě," uvedl k náročnosti přejezdu manažer roudnického týmu Buggyra Jan Kalivoda.