„Závodí se na okruhu ulicemi v centru města se startem a cílem před Kulturním domem v Terezíně. Okruh má přesně jedenáct set metrů,“ připomněl důležitý fakt prezident pořádajícího CK Slavoj Terezín Václav Bureš.

Cyklisté se rozjedou přesně ve 14 hodin, kdy startovní výstřel zazní pro nejmladší účastníky z kategorie nábor. Ti svůj závod jedou na tři okruhy. Hned po nich se vydají kategorie zkušenějších závodníků.

Mladší žáci jedou závod na patnáct minut, starší už na dvacet. Dalších deset minut si vždy přičte vyšší kategorie, tedy kadeti a junioři. Nejzkušenější borci z elite tak budou Terezínem kroužit přesně padesát minut.

„Závodí cyklisté s platnou licencí Českého svazu cyklistiky pro letošní rok, jen u náboru je potřeba souhlas rodičů a lékařské potvrzení. Kategorie nábor navíc neplatí žádné startovné, a proto věřím, že se tu na pásce opět seřadí řada dětí z Terezína a okolí,“ zve k závodu mladé kolečkáře Václav Bureš.

Přihlásit se je možné v kanceláři závodu (KD v Terezíně), která je otevřená od 13 hodin až do skončení akce. „Přihlášky je potřeba zvládnout nejpozději hodinu před startem každé kategorie,“ dodal Bureš.

Patrik Pátek