V prvním utkání jarní části přivítali Killers Tatran Třemošná, ve kterém působí na hostování litoměřický Martin Chvojka. Krátce po úvodu dostali hosté výhodu trestného střílení, kterou však nevyužili. Zápodočeši šli však stejně do vedení, když se o to zasloužil právě Chvojka.

V páté minutě po samostatné akci vyrovnal Trégr. Pak domácí přestáli oslabení 3 na 5, takže do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Ve druhé části přidal druhou branku Třemošné opět Chvojka. Litoměřičtí své šance nevyužili, ve třetí třetině neskórovali ani v přesilovkách, a tak přišel trest. V poslední minutě při hře bez brankáře inkasovali potřetí.

V neděli drželi Killers s pátým celkem tabulky krok do 14. minuty. Pak jejich snahu o ofenzivnější hru hosté potrestali z brejku. Domácí málo stříleli, v této části pouze čtyřikrát.

Po deseti minutách druhé části se Olymp ujal dvoubrankového vedení a domácí začali být nervózní. Zbytečná vyloučení litoměřických hráčů ovšem hosté nedokázali potrestat. Killers se odhodlali i k častější střelbě, ale úspěšní nebyli. Poslední dějství přineslo strhující podívanou, když domácím nezbývalo nic jiného, než vrhnout všechny síly do útoku. Jindřichohradečtí ale skórovali potřetí a tento stav nedával domácím mnoho šancí na úspěch.

Litoměřice se nevzdaly a ve 41. minutě se prosadil Beneš. Gól nakopl domácí k zařazení vyššího rychlostního stupně a hra se odehrávala většinou před brankou Olympu. Sedmdesát vteřin před koncem se hosté provinili faulem a domácí postavili šestici hráčů, která měla ještě vykřesat naději na bodový zisk. Ovšem střelba byla chabá. Dvě vteřiny před sirénou se soupeř trefil do prázdné domácí branky a upravil na 1:4.

„Výkon byl proti Jindřichovu Hradci ještě lepší než proti Třemošné, jenže vázne nám střelba a problémy máme ve finálním zakončení akcí,“ povzdychl si domácí trenér Jiří Skřivánek.

Po tomto víkendu odskočil předposlední Svítkov litoměřickým hráčům již na pět bodů a ti budou mít hodně práce, aby jej ještě dohnali a pokusili se o záchranu v baráži.

Litoměřice – Třemošná 1:3
Branka: Trégr, vyloučení: 6:8, třetiny: 1:1, 0:1, 0:1.
Litoměřice: Kostovič (1:40 Štembera na TS) – M. Beneš, E. Haken, Huslica, Trégr, J. Haken – Hrdlička, Kauschitz, Novák, Hovorka, Špatný – Friml, Hlavsa, Seidenglanz, Smolík.
Litoměřice – J. Hradec 1:4
Branka: P. Beneš (Novák), vyloučení: 2:4, třetiny: 0:1, 0:1, 1:2.
Litoměřice: Kostovič – Huslica, E. Haken, Hlavsa, Trégr, J. Haken – Hrdlička, Hovorka, Kauschitz, Ondra, Špatný – Novák, Seidenglanz, P. Beneš, Bursa.