Litoměřice – Most B 3:4

Do utkání vlétli domácí s viditelnou chutí a chtěli se před domácím publikem rozloučit výhrou. První třetina také nasvědčovala tomu, že by to nemusela být utopie. Killers šli do vedení 1:0 a do první sirény se do sítě pátého celku tabulky trefili ještě jednou.

Hosté snížili na rozdíl jediného gólu na začátku druhé části. Na tuto branku litoměřický tým dokázal zareagovat a ještě v prostřední třetině zvýšil na 3:1.
Poslední část však domácím vůbec nevyšla. Pento nejdříve snížilo na 2:3, aby zanedlouho vyrovnalo. To však nebylo ze strany hostujícího týmu vše.

Mostečtí čtvrtým gólem dokonale otočili vývoj střetnutí. Hráčům Killers se vyrovnat nepodařilo ani v závěrečné power play. I přes porážku však nepodali špatný výkon. Protože to byl jejich poslední zápas, který již v podstatě nic neřešil, příležitost dostali i borci, kteří v sezoně nenastupovali tak pravidelně.

Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Třetiny: 2:0, 1:1, 0:3.
Litoměřice: Štembera (Kostovič) – Hubený, Chvojka, Haken, Klobása, Špatný – Řídel, Seidenglanz, Hampejs, Trégr, Mlejnecký – Růžička, Hlavsa, M. Beneš, Hovorka, Friml.

„Veškeré úsilí teď už musíme směřovat k baráži o záchranu soutěže. Ta se odehraje až po skončení play off nižších soutěží a baráže o extraligu, aby bylo jasné, o kolik volných míst se bude hrát a kdo bude naším soupeřem. Baráž se hraje turnajovým způsobem na hřišti zachraňujícího se týmu a uskuteční se od 5. do 7. června v naší Killers aréně,“ prozradil kouč litoměřických hokejbalistů Jiří Skřivánek.

Týden před baráží ve dnech 29. – 31. května Killers pořádají už 8. ročník mezinárodního Killers Cupu za účasti dvanácti týmů. Pro domácí borce to bude poslední prověrka formy před boji o potvrzení prvoligové příslušnosti, což je hlavním cílem litoměřického hokejbalu.

Příznivci tohoto sportu se tedy mohou těšit ve dvou po sobě jdoucích víkendech na kvalitní podívanou, neúprosné boje o cenou trofej a také na důležitá utkání s ostatními aspiranty druhé nejvyšší domácí soutěže.