V prvních dvou utkáních měli Ďáblové výhodu domácího hřiště a ujali se vedení 2:0 v sérii. Litoměřičtí hokejbalisté přivítali Pražany na svém hřišti v sobotu v bouřlivé atmosféře. Domácí tým se v první části ujal vedení 1:0, jenže ve druhé části se dvakrát prosadili hosté a do třetího dějství Litoměřice nastupovaly za nepříznivého stavu 1:2.

Litoměřičtí však předvedli, že umí zabojovat a dokázali otočit na 3:2. Na průběhu zápasu se pak podepsalo několik sporných rozhodnutí sudích. Pražané hráli v závěru přesilovku, kterou ještě posílili hrou bez brankáře a z jejich tlaku padla první sporná vyrovnávací branka. Litoměřický gólman měl balonek již dlouho pod sebou a hned tři Pražané byli v brankovišti a doslova přesunuli strážce domácí svatyně za brankovou čáru.

Nicméně po nerozhodném výsledku v základní hrací době přišlo na řadu desetiminutové prodloužení, ve kterém měli Litoměřičtí šance odvrátit konec sezony.

Jenže se tak nestalo a pražským Ďáblům byl uznán gól kopnutý nohou, který rozhodl o hořkém osudu litoměřického týmu. Tuto skutečnost po střetnutí uznal jak samotný hráč, tak hostující lavička. To už ale nemohlo nic změnit na nepřesnostech rozhodčích a skutečnosti, že si litoměřičtí borci pověsí po tomto zápase na své krky „pouze“ stříbrné medaile za druhé místo v I. NHbL 2010/2011.

Po roční pauze, kdy mladíci přestoupili do starší věkové kategorie a přesto vloni skončili na pěkném pátém místě, si v letošní sezoně opět zahráli finále I. ligy. Před dvěma lety z toho sice byla ještě v kategorii mladšího dorostu meta nejvyšší, ale i letošní druhá příčka mezi staršími dorostenci se musí považovat za velký úspěch.