Přelouč – Litoměřice 2:1

V Přelouči nastoupili hosté s vědomím, že pokud se chtějí vyhnout baráži, musí naplno bodovat. Sestavu týmu, který se neustále potýká s velkým počtem zraněných a nemocných hráčů, doplnila čtveřice mladších dorostenců. Z úvodního tlaku domácích se hosté rychle vymanili a nedávali soupeři mnoho šancí na vstřelení branky.

Naopak to byl tým ze severu Čech, který se jako první radoval z gólu. V deváté minutě nahrával před odkrytou branku Klobása a Smetana se nemýlil. I na začátku druhé části byli hosté aktivnějším týmem, jenže v polovině utkání domácí šťastně srovnali. Za nerozhodného stavu se šance přelévaly z jedné strany na druhou, ovšem bez gólového efektu.

Litoměřičtí věřili, že se jim v poslední třetině podaří zúročit tlak, ale ve 46. minutě inkasovali. Proto vsadili vše na útok. Při brejcích domácích je podržel výborně chytající Kostovič. Hostům se skórovat nepodařilo, nepomohla jim ani závěrečná power play, při které měli výhodu šesti proti čtyřem. Killers mohou litovat ztráty, za svůj výkon si zasloužili alespoň remízu.

Branka: Smetana (Klobása). Vyloučení 6:8, bez využití. Třetiny 0:1, 1:0, 1:0.
Litoměřice: Štembera (6. Kostovič) – Hubený, Chvojka, Bursa, Kohoutek, Špatný – Klobása, Řídel, Smetana, Trégr, Hartman – Hovorka, Haken, Smolík, Brabec, Seidenglanz.

Poslední domácí zápas s Pento Most B (NE, 14) již nic neřeší, Killers mají jistotu baráže o udržení. Premiérová sezona tak Litoměřickým nevyšla podle představ.

„Cílem bylo uhájení prvoligové příslušnosti bez nutnosti baráže, sbírání zkušeností pro mladý tým, který má věkový průměr 22,6 roku a jehož velké chvíle určitě přijdou. V klubu rostou další šikovní hráči v dorostenecké kategorii, které již dnes zapojujeme do seniorského týmu. Ti mohou být za dva roky velkým přínosem,“ říká trenér Jiří Skřivánek.