Český svaz fullcontactu na prestižní akci vyslal početnou výpravu více než 60 bojovníků, 12 členů realizačního týmu a osm rozhodčích. Mezi nimi nechyběl Michal Robouský, který mj. působí ve Sportovním klubu kickboxu při ASK Lovosice jako trenér mládeže.

Lovosický klub reprezentoval trenér Vít Masopust v roli asistenta státního trenéra. Mezi bojovníky nechyběl matador Stanislav Godla (39 let), Lenka Masopustová (14), Mahammad Jafar (17), Antonín Lupínek (15) a Filip Kafka (15).

Kafka ve starších žácích do 52 kg přešel v lightcontactu přes německého reprezentanta a ve čtvrtfinále se pak utkal s borcem z Ukrajiny. Zápas byl vyrovnaný, ale soupeř byl několikrát napomínaný za nepovolené techniky, což mu vyneslo dva minusové body. „Bohužel rozhodčí nepochopitelně rozhodli pro vítězství našeho soupeře 1:2 na body. Filip tak skončil bez medaile. V kicklightu bral třetí příčku, když nestačil v semifinále na Slovince i díky minusovému bodu za pozdní příchod," poznamenal trenér Vít Masopust.

Lupínek v ktg. starších žáků do 57 kg sice začal čtvrtfinále lighcontactu proti Slovinci parádně, ale ve druhé polovině nechal soupeře nepochopitelně pracovat a nakonec těsně prohrál 1:2.
V kicklightu zaspal začátek a soupeře, který v tom období nabodoval velký náskok, už nestáhl.

Godla nejprve postoupil ve fullcontactu do 91 kg až do finále, kde sice za Italem v první polovině zaostával, ale v dalším průběhu přebíral jeho útoky a začal dominovat.

„Hlavně měl nad soupeřem navrch po fyzické stránce. Ve druhém kole poslal Itala po přesném backkicku k zemi. Ten od té doby zvolil zdržovací taktiku, na Standu se věšel a držel ho v klinčích, které nejsou v této disciplíně povoleny. Středový rozhodčí na to však nereagoval ani přes naše protesty. Zdržovací taktika nakonec slavila úspěch a my jsme brali „pouze" stříbro," litoval Masopust.

V kicklightu do 94 kg Godla ve čtvrtfinále v prvním kole lowkicky rozkopal nohy Maďara, který dál nepokračoval. V semifinále to bylo s obrovitým Polákem jiné. „V polovině druhého kola Standa trefil soupeře přesným a tvrdým roundkickem, ale ten bohužel ve stejnou dobu kopl přesný backkick. Oba skončili na zemi. Soupeř se po chvíli zvedl, ale Standa nemohl, nebyl schopen v zápase pokračovat, a tak jsme museli naši cestu za vysněným pásem ukončit."

Mahammad Jafar ve fullcontactu juniorů do 60 kg postoupil do semifinále, kde měl v parádním zápase navrch v boxerských technikách oproti skvělé kopací technice chorvatského protivníka. Nakonec ale těsně podlehl 1:2 a bral bronz.

Lenka Masopustová se představila hned ve třech kategoriích. Ve finále lightcontactu starších žákyň nad 65 kg nastoupila proti další reprezentantce ČR Nele Pánkové, která doma nemá soupeřku a její silový styl je mezi děvčaty ojedinělý. Přesto byl zápas velmi vyrovnaný. Obě bojovnice se do sebe pustily od začátku a nic si nedarovaly. Masopustová byla techničtější, ale měla přílišný respekt. Dvakrát při ústupu vystoupila ze soutěžního čtverce a byla za to napomenu dvěma minusovými body, díky kterým jasně prohrála.

V kicklightu nad 65 kg postoupila lovosická bojovnice opět do finále, kde znovu čekala Pánková. Zápas byl však úplně jiný, již byl znát respekt na obou stranách. Nikdo se již nechtěl pouštět do přestřelek, což vyhovovalo lovosické straně a Masopustová lepším pohybem jasně bodovala a duel vyhrála 3:0. Při své velké premiéře na tomto turnaji tak překvapivě vybojovala cenný pás. K tomuto úspěchu ještě přidala bronz z kategorie kicklightu starších žákyň do 65 kg.

Bodované výsledky: Lenka Masopustová: 1. místo kicklight st. žákyně nad 65 kg, 2. lightcontact st. žákyně nad 65 kg, 3. kicklight st. žákyně do 65 kg. Stanislav Godla: 2. fullcontact muži do 91 kg, 3. kicklight do 94 kg.
Mahammad Jafar: 3. fullcontact junioři do 60 kg. Filip Kafka: 3. kicklight st. žáci do 52 kg.