Obhajoba

Jako první na soutěžní kolbiště nastoupilOliver Punčochář(11 let) v kategorii kicklight ml. žáků do 37 kg. V semifinále s Petrem Zichem (Valdmansgym Čáslav) se po vyrovnaném zápase rozhodčí přiklonili na stranu soupeře. V souboji o bronz se utkal se stejně starým reprezentantem Srbska. Toho jasně porazil na body. Poté nastoupil i v druhé kategorii kicklight ml. žáků do 32 kg.

Zde v semifinálovém boji jasně porazil na body domácího Jana Hofmana a postoupil do finále, kam se probojoval také Zich. Ve finálovém zápase už Punčochář nenechal nic náhodě, jasně svého soupeře porazil na body a obhájil tak titul mistra ČR. V této váhové kategorii nebyl již druhým rokem přemožen. Obhajobou titulu si jasně řekl o místo v reprezentačním kádru pro listopadové MS v Praze.

El Jafar(10 let) nastoupil do čtvrtfinálového boje v ktg. kicklight ml. žáků do 32 kg. Po jasně vyhraném prvním kole však ve druhém kole zapomněl kopat, a tak soupeř otočit výsledek ve svůj prospěch. El tedy skončil na pátém místě.

Mahammad Jafar(14 let) nastoupil do čtvrtfinále v kategorii kicklight starších žáků do 52 kg, kde se utkal s Ladislavem Poláškem z domácího klubu Asia gym. „Po vyhraném prvním kole přišlo napomínání pro přílišnou horlivost ze strany našeho bojovníka, které nakonec rozhodlo v konečném sčítání o tom, že náš soupeř zvítězil těsně o bod 2:1. Pro Mikyho první velký turnaj bez bodového umístění, ale předvedený výkon byl více než dobrý," hodnotil vystoupení svého svěřence kouč Vít Masopust.

Vojtěch Modra(14 let) měl těžký los. Do prvního semifinálového boje v kicklight st. žáků do 52 kg nastoupil proti „neporazitelnému" úřadujícímu šampiónovi Potužákovi (SoRu Chrudim). Ve vypjatém a technicky pohledném zápase plném vzájemných výměn nakonec lovosický borec dokázal svého soupeře porazit. Ve finále proti Poláškovi předvedl, že po ročním tréninku se probojoval mezi tuzemskou elitu. Soupeři nic nedaroval a zápas byl do poslední vteřiny vyrovnaný. Verdiktem rozhodčích zvítězil domácí bijec těsně na body. Mudra výkonem zaujal reprezentačního trenéra, který jej okamžitě pozval na výběrové soustředění.

Karel Kučera(15 let) zažil poprvé atmosféru velkého turnaje. Bojoval v ktg. kicklight st. žáků do 57 kg. Do čtvrtfinálového a semifinálového souboje mu protivníci nenastoupili pro zranění, a tak postoupil přímo do finále, kde nestačil na zkušeného Adama Stráníka (Falcon Vysoké Mýto).

Štěstí

Ještě větší štěstí začátečníka mělOndřej Kalous(20 let). Ten nastoupil do semifinále v kategorii kicklight mužů do 74 kg, kde se utkal s moravským borcem z klubu Aréna Vysočina. Toho jasně po dvou kolech porazil na body a postoupil do finále. Zde mu soupeř nemohl pro zranění nastoupit a Kalous tak získal titul mistra ČR.

Marek Punčochář(39 let) se po letitém tréninku rozhodl vyzkoušet zápasové zatížení a to hned ve dvou kategoriích. Nejprve nastoupil v kicklightu do 84 kg, kde se utkal v semifinálovém zápase s pozdějším vítězem a úřadujícím mistrem světa Martinem Viktorýnem (Falcon Vysoké Mýto).

„Marek statečně odolával. Zápas prohrál na body a čekal jej boj o třetí místo s Janem Haraskou z Arény Vysočina. Tento zápas už byl o něčem jiném. Bylo patrné, že z Marka spadla počáteční nervozita a svého soupeře od začátku až do konce nenechal vydechnout. Jasně jej porazil a vybojoval tak zaslouženou bronzovou medaili. V další kategorii kicklight veteránů do 84 kg se v semifinále utkal s velezkušeným Pavlem Plochem s Buldogs gymu. Marek se do svého soupeře pustil bez zbytečného respektu. Ploch ale všechny útoky dokázal ustát a ještě vracet. Velmi pohledný zápas nakonec skončil naší prohrou na body a Marek tak i v této disciplíně skončil na třetím místě," dodal Masopust.

Stanislav Godla(37 let a 90 kg) jako ostřílený matador českých kolbišť opět na popud svého trenéra podstoupil další polokontaktní výzvu. V kicklightu veteránů nad 84 kg se utkal s úřadujícím šampionem Josefem Zemanem (Falcon Vysoké Mýto). „V prvním kole tohoto finálového zápasu měl mírně navrch náš soupeř, který využíval zejména svůj rychlý a přesný sidekick. Ve druhém kole Standa zabral a jasně svého soupeře přeboxoval a překopal, až v celém zápase jasně zvítězil 3:0 na body. Vybojoval tak titul mistra ČR v další polokontaktní disciplíně."