Závodů se zúčastnilo téměř 160 závodníků, mezi nimiž se jedenáct želízek Litokanu Litoměřice rozhodně neztratilo – co závodník to medaile, kterou úspěšným borcům předávali mikuláš s čertem a andělem.

V kategorii mladších mláďat (ročníky 2007 – 2008) si skvěle vedli sourozenci Adam a Víťa Šarbochovi, kteří ve svých vahách nenašli přemožitele a po zásluze si oba odvezli zlaté medaile. Víťa pak patřil na tomto turnaji mezi nejtechničtější závodníky.
Své kamarády napodobili i Jan Knoth a Bronislav Hrabák a i oni si odvezli z Chomutova zlaté medaile. Jediná litoměřická dívka v této věkové kategorii, Maruška Suková, se chlapci rozhodně zahanbit nenechala a vybojovala ve své váze krásnou stříbrnou medaili, když si poradila i s kluky.

V kategorii starších mláďat (ročníky 2005 – 2006) se představilo pět zástupců Litokanu. Ve váze do 36 kg nastoupila Rozálie Rybová, která vybojovala stříbro, stejně tak jako ve váze do 32 kg Barbora Matzkeová, která podlehla pouze své oddílové kolegyni Kláře Szromkové. Pro Kláru to byl jeden z jejích doposud nejpovedenějších turnajů a po zásluze získala zlato. První místo získal ve váze do 51 kg také Tomáš Slezák. Třetí místo pak obsadil ve váze do 46 kg Jan Kopřiva.

V kategorii mladších žáků a žákyň měli Litoměřičtí pro nemoc jen jednoho svého zástupce. Ve váze do 46 kg, kde ho čekalo dalších osm soupeřů, se představil Jakub Löwy. Ten pak v boji o finále díky nepochopitelnému výroku rozhodčího tři sekundy před koncem prohrál nejtěsnějším rozdílem a zbyl na něj boj o třetí místo, ve kterém však nezaváhal a po zásluze si z Chomutova odvezl bronzovou medaili.

„Za reprezentaci oddílu a předvedené výkony závodníkům gratuluji," řekla trenérka Květa Veselá a dále dodala, že u všech závodníků byla spokojena s předvedenými výkony i výsledkem.

Tomáš Fröhlich