Řada klubů je ještě v přípravném období, ale přesto vyslalo 28 klubů z celé republiky do bojů o první trofeje 197 závodníků.

Ústecko – lovosická škola karate Shotokan Klub Rajchert vyslala do soutěže 13 závodníků v disciplíně kumite, kteří jsou již po přípravném období a „kataře“ zatím nechala doma v přípravě na Rapid Cup Bratislava. Všem se podařilo dosáhnout na medailové pozice a díky jejich zisku obsadit druhé místo mezi nejúspěšnějšími kluby. První pozice patřila Sport Relaxu Děčín a Česká Lípa, který přivezl největší počet závodníků.

Z jednotlivých výkonů se na špičku v hodnocení dostal Pavlíček, který se třemi kopy na hlavu byl nejrychleji vítězícím účastníkem memoriálu. Patřilo mu nejen prvenství v jednotlivcích kumite mužů Open (bez rozdílu hmotnosti), ale byl i u úspěchu vítězného týmu mužů KK Louny, kdy stál v jejich řadách.

Další zlaté medaile si z tohoto klání odvezli: v ženách Open Benešová, v juniorech do 80 kg Kis, v dorostu do 63 kg Lambora, v dorostu do 57 kg Veis, starších žácích do 60 kg Marschall a v mladších žácích do 35 kg Orekhov. Druhá místa získali Škultéty (ml. žáci 35 kg), Kubín (st. žáci 60 kg) a Bandas (st. žáci 57 kg). Sbírku kovů SKR Sport Union uzavírali bronzovými pozicemi: v juniorech do 80 kg Oravíček, v dorostenkách nad 54 kg Teufelová a v juniorkách Open Burýšková.

„Měli jsme stoprocentní úspěšnost a to je důvod ke spokojenosti,“ chválili výkon svých svěřenců trenéři Nechyba a Rajchert. „Další soutěží pro nás bude bratislavský Rapid Cup, kde jsme byli minulý ročník velmi úspěšní. Tato soutěž má však vysoký kredit, a tak nás čekají silní soupeři,“ prozradil zápasovou prognózu Rajchert.