Prozradil to Jiří Kučera, prezident Moto klubu Bezinka Kamýk. „Zájem závodníků o tuto akci stoupá, oproti loňskému roku se jich přihlásilo mnohem více.“

Diváci se mohou těšit na celodenní závodění jezdců na terénních motorkách v cross country jednotlivců, dvojic a Bezinka junior rider´s.

Hned v úvodu dne, po výstupu mažoretek a rytířů, odstartují jezdci třídy Hobby, i Junioři, všechny kubatury. Předpokládaná doba závodu je 90 minut.

V 11:15 vyrazí na trať závodníci třídy Elite a pojedou O pohár starosty města Litoměřice. Po obědě předvedou své „motorkářské umění“ děti, tedy Bezinka junior rider´s.

Po vyhodnocení dětské a Hobby třídy dospělých vyjedou na trať dvojice. Dětské vítěze čeká skvělá příležitost svézt se kamionem, který brázdí trasu dakarské rallye. Sveze je Martin Macík. Ten se těžkého závodu zúčastňuje pravidelně a na Dakar pojede i letos.

„S Martinem se známe již dlouho, z různých závodů. Oslovil jsem ho a přijede odpoledne,“ prozradil Kučera, jakým způsobem nalákal na kamýckou akci známého závodníka. Závody jednotlivých tříd budou doprovázet představení rytířů a vystoupení mažoretek.

„Zbývá si přát, ať návštěvníky neodradí počasí. S tím totiž bohužel nic nezmůžeme,“ říká Kučera.