„Naše rozhodnutí má demonstrativní charakter, jak poukázat na nefunkční, amatérské a prohnilé vedení Svazu futsalu v čele s předsedou Otakarem Mestekem,“ popsal situaci prezident Gardenline Miloš Náprstek v obsáhlé zprávě, kterou oddíl zveřejnil na svých webových stránkách.

Šéf již bývalého severočeského klubu zároveň vyvrátil, že by za vším stála špatná finanční situace: „Gardenline působí v první lize třetím rokem a je ekonomicky zabezpečený na další minimálně tři roky. Zdůrazňujeme tak, že se za naším krokem neskrývají sebemenší ekonomické potíže klubu, který by byl i nadále schopen poskytovat na české futsalové poměry nadstandardní zázemí.“

Co je tedy dle klubu hlavní příčinou odhlášení se z ligy? Údajné neshody s futsalovým svazem. „Gardenline se odmítá podvolit svazové „generalitě“, která si rozhoduje dle vlastní libosti, nedodržuje závazná pravidla, předpisy, řády a kauzy, týkající se především klubů pod vedením rodiny Simitčiů, tedy klubů Benago a Sparta Praha. Český futsal, pod stávajícím vedením na FAČR - především předsedou Mestekem a sekretářem Průšou - je vážně nemocný a jediný možný recept na uzdravení je zbavit se těchto „starých struktur“, které řídí svaz již téměř dvacet let,“ stojí ve zprávě.

Na celkovou situaci musí co nejrychleji zareagovat vedení svazu, které dnes v odpoledních hodinách absolvuje zasedání. „Do jednání jsme samozřejmě zařadili i tuto kauzu, kterou budeme řešit. Musíme si rychle vyhodnotit situaci a udělat závěry, aby se liga dostala do tradičního chodu. Ke všemu samozřejmě vydáme tiskovou zprávu. A co se týče slov na moji osobu – nevadí mi to. Protože vím, že se informace napsané panem Náprstkem nezakládají na reálných obrysech,“ komentoval věc sekretář futsalového svazu Martin Průša.

Litoměřický futsal tak mizí z české sportovní mapy, na které byl od roku 2011, zprvu jako účastník krajského přeboru. Ligu si tým poprvé zahrál v roce 2016, v posledním play off Severočeši bojovali v semifinále s Chrudimí, které podlehli 0:3 na zápasy. V nové sezoně stihlo mužstvo odehrát čtyři duely – tým z nich vytěžil čtyři body. Další už letos nepřidá.