Jeseníku se povedl vstup do zápasu, když ve 3. minutě otevřel skóre juniorský reprezentant Marcinov. Na druhou branku se čekalo do 13. minuty, kdy se poprvé v utkání trefil Vavrač. Minutu po něm zvýšil na 3:0 pro Gamaspol Plhák a s Gardenlinem to vypadalo zle. Do hry se Litoměřičtí vrátili minutu před přestávkou po trefě Dobiáše.

Gardenlinu se povedl vstup do druhé půle, když se dvakrát trefil Hrdý a srovnal na 3:3. Vedení vrátil Jeseníku ve 27. minutě Plhák a o minutu déle ho ještě potvrdil Vavrač. Oba borci si své počínání zopakovali o pět minut později a zkompletovali tak hattrick. V tu chvíli Gamaspol vedl 7:3. Zmírnění výsledku přišlo ve 36. minutě, kdy se dvakrát prosadil z desítky Hrdý, který snížil na konečných 5:7 a v tomto duelu vstřelil čtyři góly.

Jiří Gnida: Vítězství je třešnička na dortu

„Myslím si, že přístup hráčů byl dobrý," chválil trenér Gardenline Miloš Náprstek a pokračoval v hodnocení zápasu: „Je pravda, že jsme tu neměli první čtyřku základní sestavy. Zápas jsme vzali spíše sportovně. Chtěli jsme, aby si kluci zahráli a nikdo se nezranil. Výsledek byl druhořadý."

Litoměřicím se povedlo po přestávce vyrovnat, ale pak čtyřikrát inkasovaly. „Celý zápas jsme byli o trochu gólovější, akorát jsme neproměňovali šance. Když jsme srovnali na tři-tři, tak jsem věřil, že bude zápas vyrovnaný. Pak nám Jeseník utekl a už jsme nedokázali výsledek dotáhnout. Nicméně z porážky vědu nedělám," dodal Náprstek.

Trenér Jeseníku Jiří Gnida měl radost: „Je to spíš třešnička na dortu. Vítězství bych nepřeceňoval. Brzy jsme odjížděli a zřejmě i soupeři několik hráčů chybělo. Těžko se samotné utkání hodnotí. Příště bych byl radši, kdybychom hráli v osm hodin, aby z jedné nebo druhé strany nepřišly výmluvy. Nicméně si výhry ceníme a budeme napsaní jako první vítězové. Věřím, že se z tohoto utkání stane tradice."

První půle se Jeseníku povedla. „Byli jsme produktivní, což nám do začátku zápasu pomohlo. Pak nám to asi trochu ublížilo," připomněl Gnida nástup do druhé půle a přiznal, že se složením svého kádru byl spokojený: „Nechci jmenovat hráče, kteří by tady měli nebo neměli být. Nikdy nehrajeme kompletní. Nemohu říct, co je naše ideální sestava. S dnešní sestavou jsem byl spokojený. Nemohu říct, že bychom byli oslabení."

Gardenline Litoměřice – AC Gamaspol Jeseník 5:7 (1:3)Branky a nahrávky: 19. Dobiáš (Frohna), 22. Hrdý (Blažek), 25. Hrdý (Dobiáš), 36. Hrdý, 36. Hrdý – 3. Marcinov (Macura), 13. Vavrač, 14. Plhák (Marcinov), 27. Plhák (Vavrač), 28. Vavrač, 32. Plhák (Vavrač), 35. Vavrač. Rozhodčí: Vaněk, Kolbaba. ŽK: Koláček (LIT).

Gardenline Litoměřice: Mikoláš – Frohna, Volf, Hranička, Blažek, Čámský, Hrdý, Koláček, Pešír, Dobiáš, Chrobák. Trenér Miloš Náprstek.

Gamaspol Jeseník: Till (Růžička) – Plhák, Schneider, Vavrač, Macura, Novák, Marcinov, Zeník, Mráz, Kozelský, Vavrušák. Trenér Jiří Gnida.