"Plzeň byla v předchozích dvou duelech lepší a po zásluze dvakrát zvítězila. My musíme uznat kvalitu soupeře. Ale na druhou stranu je třeba říci, že my jsme rozhodně nepodali výkon, který jsme si představovali. Rádi bychom semifinálovou sérii prodloužili a nabídli tak našim fanouškům dva domácí duely. Chceme dostat Plzeň pod tlak a pouze enormní nasazení a nadstandardní výkon nás mohou vrátit zpět na jejich palubovku," řekl lovosický trenér Milan Berka.

„Plzeň je velice silný soupeř, o čemž jsme se přesvědčili před týdnem. V této sezoně to bude v sobotu náš šestý vzájemný zápas a my jsme odhodlaní soupeři nedat nic zadarmo a nejlépe se snažit vrátit ještě do Plzně," nastínil ideální scénář Roman Jelínek, spojka HK FCC Město Lovosice.

„Jsem rád, že vedeme 2:0. Do Lovosic můžeme jet s klidnou hlavou a pokusíme se tam ukončit sérii," prohlásil po dvou domácích výhrách plzeňský trenér Martin Šetlík: „Doma jsme byli jasně lepší. Ale Lovosice jsou silný mančaft, doma to určitě nezabalí. Už ten druhý zápas v Plzni byl vyhecovaný."

Bitvy o finále:

1. Plzeň – Lovosice 34:26

2. Plzeň – Lovosice 29:23

3. v Lovosicích dnes (17:00)

Případně:

4. v Lovosicích zítra (17:00)

5. v Plzni 26.4. (18:00)