Labe aréna v Račicích přivítá českou veslařskou špičku. Na mezinárodní mistrovství Česka ve veslování na dlouhé dráze, které se bude konat v sobotu od 10 hodin, se chystají například Ondřej Synek, Mirka Topinková-Knapková či vítězové světového poháru dvojky bez kormidelníka Lukáš Helešic – Jakub Podrazil.

„Po letech na plavební komoře před soutokem Labe s Vltavou se objevíme na pro veslaře jednom z nejlepších úseků řeky, navíc s perfektním zázemím štětské Labe arény,“ těšil se reprezentační trenér Petr Blecha. „Závodníci ukáží formu po zimě. Chybět budou jen někteří reprezentanti lehkých vah a ženy, kteří závodí příští týden v Itálii. Pro ostatní ale půjde o postup na další kontrolky za dva týdny,“ dodal.

Při březnových víkendových testech byl velmi spokojený ústřední trenér Českého veslařského svazu Simon Cox. „Měli jsme vynikající podmínky, všechno fungovalo skvěle. A nová loděnice ve Štětí je excelentní,“ ocenil.

„Teď se těšíme na další zajímavé atraktivní závody, tentokrát na dlouhé vodě na Labi ve Štětí,“ navázal Michal Kurfirst, ředitel Labe areny Ústeckého kraje a Národního olympijského centra vodních sportů. „Na startu budou i mladí závodníci, zapojení do Labské akademie veslování,“ doplnil.

Skifařské hvězdy startují odpoledne

Závodní dráha bude měřit šest kilometrů. Start je na říčním kilometru 827,8 na pravém (štětském) břehu řeky u Liběchova a cíl na 821,8 km, za ním se počítá se zhruba kilometrem na vyveslování. Začíná se s letmým startem ve třicetivteřinových intervalech. Přihlášeny jsou téměř čtyři stovky lodí ve 13 kategoriích (včetně dorostu a juniorů).

Celý program odstartuje v 10 hodin, skif mužů se Synkem odstartuje ve 14 hodin, skif žen s Knapkovou ve 14.40.