Po mnohých 5. až 8. místech se po sedmletech na Mstrovství Evropy opět podívala na stupně vítězů a zcela nečekaně hned dvakrát. Zatímco před sedmi lety byla nadějnou juniorkou a úspěchy se v podstatě očekávaly, dnes, již v kategorii dospělých, musela překročit svůj stín a porazit i profesionální hráčky ověnčené mnoha tituly z různých mezinárodních nebo profesionálních soutěží.

V rakouském Sankt Johann chtěla Hubrtová potvrdit svou evropskou pozici a ve všech třech hraných disciplínách se dostat mezi 16 nejlepších. Začínala disciplínou 14.1 nekonečná hranou na 75 bodů. Stopku ji vystavila až sedminásobná mistryně Evropy Louise Furberg ze Švédska, a tak skončila na děleném 9. místě.

Další disciplínou byl 8 ball, který se na ME hraje v ženské kategorii na 6 vítězných her. Hubrtová hrála excelentně a zastavila se až s Němkou Janine Schwan. Ale první medaile z ME pro ČR v individuálních soutěžích se počítá. A tak před zahájením poslední disciplíny, 9 ball, Veronika přehodnotila své cíle v této disciplíně a naznačila, že jedině postup mezi 8 bude mít tu správnou chuť. Povedlo se, Hubrtová se dostala až do finále, kde nestačila na Jasmin Ouschan z Rakouska.

Krásné hodnocení finále napsal nestor českého poolu Vladimír Hajdovský: „Veronika Hubrtová překročila svůj stín a došla dál, než jsme si mohli troufnout doufat. Utrhnout druhou medaili byl cíl cílů. To se jí povedlo a semifinále už šlo za myslitelné psychické meze hráčky, která zdaleka nepatřila k favoritkám turnaje. Přesto i to Veronika zvládla a nakonec prošla až do finále. Kdo nechápe, že v té chvíli už rozdala všechno, co měla v morálních zásobách, ten nikdy nejel na kyslíkový dluh. Já hluboce před Veronikou smekám. Ukázala všem, co znamená rozdat se do poslední nitky. Finále hrála proti hráčce, která byla na roli favorita připravená a natěšená. Že to ve finále nebyl vyrovnaný boj? Možná, ale Veronika veze domů s bronzem i stříbro. Kdo z nás mohl na takovou parádu jen pomyslet. Ještě jednou, Veroniko, dík.“

René Rambousek