„Vyjeli jsme za lovosické středisko SKR SU jen se třemi závodníky, ale všichni uspěli," radoval se Josef Rajchert, který působil v pozici kouče.

„Nejprve jsme nasadili v úvodních kolech kumite, když kata se zde cvičí odlišným způsobem než naše škola Shotokan/Goju ryu, Lauru Magdalénu Husákovou a Kateřinu Procházkovou," prozradil Rajchert.

Husáková nastupovala mezi žákyněmi nad 35 kg (tzn. open všech hmotnostních kategorií do 11 let), kde měla řadu závodnic, které ji hmotnostně převyšovaly. I přes tuto skutečnost bojovala s velkým nasazením. Po úvodní těsné prohře se rehabilitovala v opravných zápasech a vybojovala bronz. V další kategorii nastupovala dorostenka Kateřina Procházková v open. I ona bojovala proti vysokým závodnicím. V prvním kole podlehla finalistce Burgerové z Českých Budějovic, ale v repasážích, stejně jako Husáková, nedala soupeřkám šanci a zavěsila si na krk bronz.

Zlato však pro lovosickou skupinku vybojoval v nejvíce obsazené kategorii dorostenců nad 45 kg (24) Ondřej Hrdlička. Ten měl poměrně silné soupeře a sled několika zápasů v řadě za sebou. I on ustál tuto skutečnost a tlak domácího publika, ženoucího do souboje místního favorita Tamborlaniho.

Po vzájemné bodové výměně však v závěru zápasu nečekaně zápasu zasáhl Tamborlaniho kopem uramawashigeri (obloukový kop chodidlem) na horní pásmo džodan (hlava) a se třemi body za ippon odrazil jeho dosavadní vedení a zvítězil.

„Byly to horké chvíle už i proto, že domácí závodníky podporovali slabší rozhodčí s regionální kvalifikací. Tato nepříjemná zkušenost nám však nevzala chuť zajet v květnu opět na Moravu na MČR a ukázat, co v nás je," poznamenal Josef Rajchert, který ví, že na této soutěži již budou národní rozhodčí, kteří zápasovému umění rozumí."