Dva prestižní házenkářské turnaje s mezinárodní účastí se o uplynulém víkendu odehrály na severu Čech. V Lovosicích se už popatnácté bojovalo O pohár Františka Arnošta, v Mostě se zase ženská evropská špička utkala na Turnaji Českého porcelánu Dubí. Pořádající celky se v silné konkurenci příliš neprosadily.

Lovosičtí Lovci se v domácí hale Chemik ani jednou neradovali z vítězství a skončili na posledním čtvrtém místě. Severočeši podlehli 19:27 druholigovému německému Hüttenbergu, který turnaj ovládl. Domácí nestačili ani na pražskou Duklu (15:28) a se švýcarským týmem Suhr Aarau remizovali 23:23.

„Absolvovali jsme velmi kvalitně obsazený turnaj na domácí palubovce. Turnaj hodnotím velmi pozitivně vzhledem k fázi přípravy, ve které se nyní nacházíme. Mohli jsme si ověřit hlavně fyzickou připravenost. Dále dostali příležitost všichni hráči, aby se ukázali a poprali se o místo v týmu,“ uvedl na klubovém webu trenér Lovosic Pavel Farář, který nastínil další plány extraligového mužstva. „Teď se již budeme více zaměřovat na herní činnosti a to zejména na útočnou fázi. Koncem týdne jedeme na turnaj do Linze, kde si opět ve třech utkáních vyzkoušíme některé herní věci. Doufám, že naše výkonnost bude stoupat a hráči pochopí styl a způsob hry, který bychom chtěli praktikovat,“ dodal Farář.

Zajímavá podívaná byla k vidění v Mostě, kam si české šampionky pozvaly špičkové kluby z Německa, Běloruska a Rumunska. Černí andělé pod novým koučem Jiřím Tancošem obsadili o skóre třetí příčku. Minsk rozstříleli 40:22, s Magurou Cisnadie remizovali 27:27 a vicemistrovskému Thüringeru, vítězi turnaje, podlehli 24:32.

V pátek se Mostečanky představí v dalším utkání v německém Marienbergu. Nejlepší český klub posledních let se chystá na historicky první kvalifikační turnaj Ligy mistrů, který bude hostit 7. a 8. září. Do Mostu dorazí mistrovské týmy z Turecka, Španělska a Srbska.