Už jen nominace na vrcholnou akci je pro závodníka, který je prvním rokem junior, úspěch. Hozák se nominoval pátým místem na Evropském poháru v Itálii a jako perspektivní závodník dostal důvěru pro start na ME. A určitě nezklamal. I když je potřeba přiznat, že měl i celkem příznivé vylosování.

V prvním kole měl litoměřický borec volný los, a tím pádem postoupil mezi posledních 32 závodníků. Ve druhém kole narazil na známého Maďara Szabo, s kterým předváděl účinné útočné judo a dvakrát skóroval. Výrazné vedení pak uhájil akrobatickými kousky, kdy útok soupeře dokázal eliminovat saltem přes soupeře tak, jak to dělá olympijský vítěz kategorie do 60 kg Zantaraya z Ukrajiny.

Vítězstvím postoupil mezi posledních 16 borců své kategorie a o postup do čtvrtfinále se utkal s Valizadou z Azerbajdžánu. Zde již Hozák na pozdějšího bronzového medailistu nestačil a po dvou vydařených útocích soupeře prohrál před časovým limitem. Tím pro něj soutěž skončila a obsadil dělené deváté místo.

Hozákův výkon byl nakonec druhým nejlepším vystoupením závodníka ČR na tomto ME (5. místo vybojoval Ječmínek z USK Praha do 73 kg) a pravděpodobně bude znamenat nominaci na nadcházející MS juniorů ve Slovinsku.

Dalším zástupcem Sportovního centra mládeže v Litoměřicích byl Jan Staněk, který startoval v kategorii nad 100 kg. Staněk si vybojoval nominaci senzačním bronzem na EP v Liberci a mohl si tak odbýt premiéru na vrcholné akci. V prvním kole však narazil na závodníka Sanala z Francie a byl vyřazen už v samém úvodu utkání.

I tak nominace dvou závodníků na MEJ je nesporným úspěchem (celkem startovalo šest judistů ČR). Oba borci budou v juniorské kategorii startovat i v nadcházejících letech a pro oba byl start na této vrcholné akci obrovskou zkušeností.