Lovosice – Napínavá série musí skončit. Sobotní pátý zápas rozhodne, zda může pokračovat lovosický sen o mistrovském titulu v házenkářské extralize. K němu je však potřeba ujít dlouhou cestu, nezbytností je udělat krok, který tým v hale Chemik posune mezi elitní čtyřku do semifinále. Lovci si brousí zuby na kořist. Tou se má stát Karviná. Utkání roku je zde!

Dva víkendy a každý jiný: zatímco po prvních dvou zápasech to byli Lovosičtí, kteří měli před sebou „již" jen poslední krok, po uplynulém víkendu nemá poslední čtvrtfinálová hádanka stále řešení. Rozhodnuto. kdo bude soupeřem mistrovské Plzně, bude v sobotu kolem půl sedmé.

„Přiblížilo se nám další finále této sezony. My se na něj samozřejmě připravovali s tím, že nic jiného než vítězství pro nás neexistuje," řekl Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice.

Čeká těžký zápas. „Ale jak pro nás tak pro Karvinou by byl neúspěch hrát pouze o 5. až 8. místo. Napětí bude na obou stranách, ale my budeme mít výhodu domácího hřiště. Chceme soupeře porazit a potvrdit, že za tuhle sezónu do boje o medaile patříme. Je to pro nás druhý finálový zápas a doufám, že jej zvládneme a budeme se moci připravovat na tu pozitivnější část sezony," dodal kouč.

„Karviná opět ukázala, že play off v domácím prostředí hrát umí a rozhodne se tedy až v pátém utkání. Odměnou za dobré umístění v základní části je odehrání tohoto souboje na domácí půdě v hale před našimi diváky. Někomu se může zdát, že jsme promarnili šanci sérii ukončit už v Karviné, ale takové play off prostě je," uvedla lovosická spojka Pavel Chroustovský.

Podle něj žádný tým dramatickou sérii nevzdá. „O vítězství rozhodují pouze maličkosti. Naše fanoušky není třeba burcovat, jelikož v této sezóně již několika týmům dali jasně najevo, že z Lovosic se body jen tak neodvážejí. Jsou fantastičtí, věřím, že naplní halu a my se jim za to odvděčíme postupem do semifinále, protože tohle jsou přesně ty zápasy, kvůli kterým házenou všichni hrajeme."

Kořistí má být Karviná. Ta se však s touto rolí smířit nehodlá.

„Ověřili jsme si, že můžeme i tak kvalitního soupeře, jakým jsou Lovosice, udržet na uzdě. Pokud dodržujeme taktiku a nerozchytáme Artura Adamíka v bráně, můžeme uspět. Blízko výhře jsme byli už v prvním zápase v Lovosicích. Tam nám utekl začátek a pracně jsme to doháněli. Nakonec jsme srovnali, ale stálo nás to příšerně sil, takže na obrat už to nebylo," uvedl Marek Monczka, nejlepší střelec Karviné v play off.

„V domácích zápasech jsme se toho vyvarovali, čtvrtý zápas byl navíc už zcela jasně v naší režii, a to také vedlo k našim výhrám. Důležité tedy bude nepustit soupeře do náskoku a pokračovat v dobré obraně, kterou jsme doma zvládali," dodal karvinský snajpr.

Dlouhé čtvrtfinále:

1. zápas: Lovosice – Karviná 31:29

2. zápas: Lovosice – Karviná 32:20

3. zápas: Karviná – Lovosice 35:31

4. zápas: Karviná – Lovosice 31:27

5. zápas: Lovosice – Karviná, sobota 17:00