To bude opět velkolepý začátek! První soupeřem, kterého v letošní sezóně lovosičtí extraligoví házenkáři přivítají, bude tým Pepino SKP Frýdek-Místek. Utkání bude opět součástí obřího mládežnického turnaje „Házenkářský festival Lovosice“, který na severu Čech narostl opravdu do gigantických rozměrů. Duel 1. kola nejvyšší soutěže se na zimním stadionu odehraje v sobotu od 19.00.

„Ani letos nechceme o úvod na zimním stadionu přijít, přestože i nadále pokračují některé restrikce okolo koronaviru z minulého roku. V našich podmínkách je to unikátní záležitost, kdy jsme na házenou v Čechách v minulých letech přilákali až dva a půl tisíce fanoušků. Letošní rok navíc přinese vzpomínku na stříbrnou sezónu, takže znovu věřím, že budeme mít divákům co nabídnou,“ říká k chystanému utkání ředitel lovosického klubu Vojtěch Srba, jenž se na premiéru hodně těší.

„Podařilo se nám poskládat dobrý tým, který by měl navázat na umístění v elitní čtyřce z minulých sezon,“ uvedl šéf lovosického klubu.

První kořistí Lovců, jak se partě ze severu Čech přezdívá, má být zmiňovaný Frýdek-Místek. „Čeká nás opět první utkání před úžasnou kulisou. O motivaci tedy nebude nouze,“ konstatoval Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice.

Je přesvědčen, že se jeho tým dokázal přes léto dobře nachystat. „Do naší hry jsme zařadili pár nových prvků, nicméně složení týmu zůstalo téměř neměnné, tudíž navážeme na práci z loňského roku. Stejně tak tomu je i u našeho soupeře. Frýdek těží zejména ze zkušenosti Tomáše Sklenáka, který připravuje střelecké pozice pro Petrovského s Chudobou, kteří dokážou spolupracovat s Gřeškem na pozici pivota. Nicméně já věřím v kvalitu našeho družstva a podporu celého stadionu, který nás donutí hrát na hranici našich možností,“ uvedl před zahajovacím duelem Jelínek.