VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hájková: Chtěla bych poděkovat všem, co Krále Středohoří pořádají

Lovosice - Vítězkou multisportovního seriálu Král Středohoří 2017 se stala Alena Hájková z ASK Lovosice, která za sebou nechala Kateřinu Ježkovu a Petru Hendrychovou.

23.12.2017
SDÍLEJ:

Vítězná Alena Hájková s největšími soupeřkami v KS 2017.Foto: Lukáš Panoch

Kdy jste začala věřit v prvenství?

Možná to bude někomu znít nafoukaně, ale letos, když jsem se po třech letech k seriálu závodů vrátila, řekla jsem si, že chci vyhrát.

V čem si myslíte, že jste nejsilnější (běh, kolo, triatlon)?

Ostatní mi jistě dají za pravdu, když řeknu, že nejsilnější jsem jako atletka v běžeckých disciplínách. Udělal mi radost např. rekord na trati v Hostěnicích, což je jeden z mých nejoblíbenějších závodů. Naopak horší je to s cyklistikou, tam jsem letos neměla vůbec nic najeto. Takže když si vzpomenu na MTB tour České středohoří – pro mě neskutečné trápení a nejtěžší závod co jsem vůbec kdy jela! Náročná, 75 km dlouhá trať rozbahněným terénem, kde závodníci museli chvílemi svá kola i nést a neustále čistit, aby byla schopna zase jet.. řeknu vám, nebyla to v tu chvíli vůbec žádná legrace. Spousta borců závod v takových nepříznivých podmínkách vzdala. I já jsem měla v tom lese opravdu velkou chuť své kolo vzít a zahodit, ale naštěstí zvítězila síla vůle.

Odkdy seriál KS registrujete?

Zrovna letos jsem si říkala, že je to právě 10 let od mého úplně prvního startu v Králi! Bylo to v roce 2007, a sice výběh na Lovoš, kde se mi podařilo zvítězit, a od toho roku jsem s Králem vlastně začala, byť jen občas a jen v běžeckých disciplínách. Tehdy ještě tolik závodů jako je nyní ani nebylo. Král se pěkně rozrostl jak o běžecké, tak cyklistické disciplíny. Postupně jsem si tento seriál závodů díky fajn lidičkám, kteří se ho také pravidelně zúčastňují, oblíbila natolik, že jsem se začala zapojovat do více startů a k prvnímu absolutnímu vítězství se tak probojovala v roce 2013, tehdy to bylo s Lubomírem Čapkem, který je také nadále pravidelným závodníkem. Náš Čápáček, jak ho rády zlobíme s jednou ze závodnic, Petrou Hendrychovou.

Který závod je váš neoblíbenější?

Od letoška jednoznačně výběh na Sedlo! Ten závod mi neskutečně sedl, moc mě bavil a celkově se mi hodně líbí po všech stránkách. I když byla tu jedna výjimka i v cyklistickém závodě, který jsem si užila a bavil mě, a sice výjezd na Babiny. No a z triatlonů mám zase nejraději ten okolo Házmburku, letos se mi ho podařilo dokonce vyhrát. Je zde velmi rozmanitá trať, která vede jak po silnici, tak v terénu a hlavně je zde nejdelší plavání ze všech čtyř triatlonů, kde závodník může nahnat nějaký čas navíc, když není tak rychlý na kole jako třeba já. A závěrečný, byť výživný výběh nahoru ke hradu a zpět do cíle je pro mě po té cyklistické části zasloužený odpočinek. Ale každý ze závodů má něco do sebe, každý je něčím výjimečný, protože se pořádá tady v Českém středohoří, a to je jedním slovem nádherné.

Jste zapojena i do jiných seriálů, popř. jakých jiných závodů se účastníte?

Ze všeho nejradši mám krosové závody, ale běhám i dráhu. Patřím mezi atlety ASK Lovosice, kde působím také jako trenérka dětí v atletické přípravce. Letos jsem dokonce kvůli královskému výběhu na Lovoš obětovala MČR v krosu, které se konalo v Dlouhoňovicích ve východních Čechách! Bylo to těžké rozhodnutí, ale nelituji toho.

Kdo byl největším konkurentem?

Opravdu ten nejtěžší boj svádí člověk vždy sám se sebou, ale věřím, že když něco doopravdy chcete, musíte si za tím tvrdě jít a věřit, že to dokážete! Ať už ve sportu nebo v životě. Jako učitelka a trenérka zároveň, říkám svým svěřencům jedno úsloví: Nemůžu neznám, jenom nechci! Toho se snažím držet i já sama. Určitě na tom něco je. Ovšem důležité také je mít kolem sebe lidičky, kteří vás podporují a věří ve vás. Tímto děkuji své rodině a svým nejbližším za sdílení mého nadšení pro sport. Za to, že to se mnou vydrží, i když to mnohdy není jednoduché a navíc mě ve všem neustále podporují! Mám vás ráda!

Budete ohajovat vítězství i za rok?

K seriálu Král Středohoří se budu vždy moc ráda vracet. Ale musím říct, že letos to byl obzvláště napínavý a vyrovnaný závod, co se týče  absolutního pořadí žen. Boj do úplného konce jsme sváděly já a Káťa Ježková. Bylo to dáno tím, že ona absolvovala úplně všechny závody, za to mě naopak jeden závod chyběl. O to víc jsem byla nadšená, že i přes tento handicap jsem dokázala splnit cíl a mezi ženami celkově vyhrát! Ocenění nejlepší běžkyně a triatletky byla již taková třešnička na dortu, za celou tou celoroční snahou, ale já jsem za to vše velmi vděčná a vážím si toho! Někdo by nad tím mohl mávnout rukou, ale pro mě je tohle vše velká motivace a nejen pro mě, ale hlavně pro mé žáky ve škole nebo svěřence na atletickém tréninku. Jak jinak přimět děti, aby měly sport rády, než že jim půjdeme sami příkladem! A v dnešní době to platí dvojnásob. Nicméně člověk by neměl usnout na vavřínech, naopak je důležité si říct, že vždy je co zlepšovat a každý by měl na sobě neustále pracovat, a to po všech stránkách.

Změnila byste něco na KS?

Na KS bych nic neměnila, změna přichází pozvolna sama.. závody postupně přibývají - za mě opravdu povedená akce a dobrá organizace prvního ročníku výběhu na Sedlo, kde následná pozávodní atmosféra a zábava byla jedna z nejlepších. Přátelé, kytary, zpěv, tanec, dobré jídlo a pití.. co víc si po krásném závodě přát.

Jaká nejbližší sportovní akce vás čeká, kde budete trávit Vánoce a Silvestra?

Nejbližší plánovaná sportovní akce bude nejspíš 25km kross na děčínský Sněžník 26. 12., ale to se rozhodnu až na poslední chvíli, nejdůležitější pro mě je - nejen v tento vánoční čas – být s rodinou a těmi nejbližšími. Silvestra budeme určitě trávit na chalupě v Jizerkách, je tam moc krásně a lyže tak rozhodně nebudou zahálet, hlavně tedy běžky, na které se už moc těším.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří Krále Středohoří pořádají, kluci, bez vás by to prostě nešlo a už se moc těším na příští rok! Díky patří také všem závodníkům, kteří se celý rok snaží předvést co nejlepší výkony. Všichni jsou skvělí, už jen tím, že se postaví na start a žijí takto krásně aktivním způsobem. Všem přeji nádherné Vánoce, plné pohody a spoustu fajn lidiček kolem sebe! No a v novém roce vykročení tou správnou nohou, určitě se uvidíme nejen na startu.

Autor: Ladislav Pokorný

23.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 200 Kč

Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) učitel - mediální komunikace. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 200 kč, mzda max. 350 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zkrácený pracovní úvazek 1 - 6 hodin týdně., Požadujeme: , 1) vysokoškolské vzdělání získané studiem v akreditovaném magisterském studijním programu , v oblasti pedagogických věd zaměřených na přípravu učitelů pro střední školy, nebo , 2) odborné vysokoškolské vzdělání, které odpovídá charakteru vyučovaných odborných předmětů pro střední školy a zároveň vzdělání v programu celoživotního vzdělávání uskutečňované vysokou školou a zaměřené na přípravu učitelů střední školy nebo druhého stupně základní školy, nebo studium pedagogiky podle § 22 zákona o pedagogických pracovnících. , Předpoklady pro vznik pracovního poměru, splnění předpokladů pro výkon činnosti ped. pracovníka §3 a odborná kvalifikace dle §7 Zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, včetně poslední změny zákonem č. 197/2014 Sb., s účinností od 1. 1. 2015. Podmínky § 7 jsou splněny, pokud uchazeč zahájil studium vedoucí k získání odborné kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost nejpozději do 31. 12. 2014. , Přátelské prostředí, individuální přístup k zaměstnancům, odměny dle výkonu pracovníka, školení., Způsob prvního kontaktu: emailem, osobně Palackého č.p. 730/1, Litoměřice nebo telefonicky od 8.00-16.00 hod.. Pracoviště: Vyšší odborná škola, obchodní akademie a střední odborná škola ekonom, o.p.s., litoměřice, palackého 730/1, Palackého, č.p. 730, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Jitka Nováková, +420 416 732 996.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 13 500 Kč

Pomocní kuchaři. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Požadujeme: znalost ruské a ukrajinské kuchyně, Výhodou: vyučení v oboru., Způsob prvního kontaktu telefonicky či e-mailem.. Pracoviště: Barkmet, a.s., provozovna lhotka nad labem, 410 02 Lovosice 2. Informace: Ilona Abrahámová, +420 775 381 003.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 17 000 Kč

Obsluha šicích a vyšívacích strojů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: místo výkonu práce Kratochvílova č.p. 2657, 413 01 Roudnice nad Labem., NABÍZÍME:, Nástupní mzda: 17. 000,-Kč, 3. měsíce: 18. 300,-Kč, Průměrná mzda: 21. 300,-Kč, Dále nabízíme:, - 13. plat, - kantýna - hlavní jídlo v ceně 28,-Kč, - zajištění dopravy ze směrů Ústí n. L., Louny, Litoměřice, Lovosice, Libochovice, Štětí, Úštěk, - týden dovolené navíc, - penzijní připojištění, - zvýhodněné SIM karty, - Kulturní, sportovní akce a mnoho dalších benefitů, POŽADUJEME:, - manuální zručnost, - chuť a schopnost se učit, - dobrý zdravotní stav, - schopnost pracovat v kolektivu, - odolnost vůči stresu a schopnost pracovat pod tlakem , - loajalita., První kontakt telefonicky či osobně v místě výkonu práce.. Pracoviště: Adient czech republic k.s., pracoviště roudnice nad labem, Kratochvílova, č.p. 2657, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Lucie Gladišová, +420 416 829 829.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 200 Kč

Učitelé odborných předmětů (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) učitel účetnictví. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 200 kč, mzda max. 350 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zkrácený pracovní úvazek 14 hodin týdně., Požadujeme: , 1) vysokoškolské vzdělání získané studiem v akreditovaném magisterském studijním programu , v oblasti pedagogických věd zaměřených na přípravu učitelů pro střední školy, nebo , 2) odborné vysokoškolské vzdělání, které odpovídá charakteru vyučovaných odborných předmětů pro střední školy a zároveň vzdělání v programu celoživotního vzdělávání uskutečňované vysokou školou a zaměřené na přípravu učitelů střední školy nebo druhého stupně základní školy, nebo studium pedagogiky podle § 22 zákona o pedagogických pracovnících. , Předpoklady pro vznik pracovního poměru, splnění předpokladů pro výkon činnosti ped. pracovníka §3 a odborná kvalifikace dle §7 Zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, včetně poslední změny zákonem č. 197/2014 Sb., s účinností od 1. 1. 2015. Podmínky § 7 jsou splněny, pokud uchazeč zahájil studium vedoucí k získání odborné kvalifikace pro přímou pedagogickou činnost nejpozději do 31. 12. 2014. , Přátelské prostředí, individuální přístup k zaměstnancům, odměny dle výkonu pracovníka, školení., Způsob prvního kontaktu: emailem, osobně Palackého č.p. 730/1, Litoměřice nebo telefonicky od 8.00-16.00 hod.. Pracoviště: Vyšší odborná škola, obchodní akademie a střední odborná škola ekonom, o.p.s., litoměřice, palackého 730/1, Palackého, č.p. 730, 412 01 Litoměřice 1. Informace: Jitka Nováková, +420 416 732 996.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sofia Žáková se narodila Olze Laubové a Martinu Žákovi z Křešic  16.4. v 21.33 hodin v Litoměřicích (3,28 kg a 51 cm).
8

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Videosouhrn 20. dubna 2018

Hrůzné nálezy z popelnic a tři tisíce pokut v jednom dni: zhlédněte videa dne

FOTO: Jasná zpráva z Litoměřic: Olympic byl skvělý

Litoměřice - Legendární Olympic to v litoměřickém kulturáku pořádně rozbalil. Vyprodaný dům přivítal kapelu na jejím 11. koncertu z 27 zastavení turné jaksepatří.

Tragédie v Hrdlech. Vlak na zastávce zachytil a usmrtil ženu

Hrdly /FOTO/ - Starší ženu smetl nákladní vlak. Železniční doprava stála.

Zneužil po internetu 160 dívek, má jít na šest a půl roku do vězení a na léčení

Ústí nad Labem, Děčín – Na šest a půl roku poslal ústecký krajský soud do vězení za sexuální útoky na 160 dívek Jaroslava Pulpána z Děčína. Kromě toho mu bylo nařízené také ochranné léčení a musí zaplatit dvěma dívkám odškodné. Rozsudek zatím není pravomocný.

FOTO, VIDEO: Policisté pročesávají místo hrůzného nálezu. Řetenice jsou v šoku

Teplice - Policie v Teplicích vyšetřuje smrt novorozence, kterého našel odhozeného do kontejneru na sklo ve čtvrtek večer bezdomovec ve Zrejnaninské ulici.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT