VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hájková: Chtěla bych poděkovat všem, co Krále Středohoří pořádají

Lovosice - Vítězkou multisportovního seriálu Král Středohoří 2017 se stala Alena Hájková z ASK Lovosice, která za sebou nechala Kateřinu Ježkovu a Petru Hendrychovou.

23.12.2017
SDÍLEJ:

Vítězná Alena Hájková s největšími soupeřkami v KS 2017.Foto: Lukáš Panoch

Kdy jste začala věřit v prvenství?

Možná to bude někomu znít nafoukaně, ale letos, když jsem se po třech letech k seriálu závodů vrátila, řekla jsem si, že chci vyhrát.

V čem si myslíte, že jste nejsilnější (běh, kolo, triatlon)?

Ostatní mi jistě dají za pravdu, když řeknu, že nejsilnější jsem jako atletka v běžeckých disciplínách. Udělal mi radost např. rekord na trati v Hostěnicích, což je jeden z mých nejoblíbenějších závodů. Naopak horší je to s cyklistikou, tam jsem letos neměla vůbec nic najeto. Takže když si vzpomenu na MTB tour České středohoří – pro mě neskutečné trápení a nejtěžší závod co jsem vůbec kdy jela! Náročná, 75 km dlouhá trať rozbahněným terénem, kde závodníci museli chvílemi svá kola i nést a neustále čistit, aby byla schopna zase jet.. řeknu vám, nebyla to v tu chvíli vůbec žádná legrace. Spousta borců závod v takových nepříznivých podmínkách vzdala. I já jsem měla v tom lese opravdu velkou chuť své kolo vzít a zahodit, ale naštěstí zvítězila síla vůle.

Odkdy seriál KS registrujete?

Zrovna letos jsem si říkala, že je to právě 10 let od mého úplně prvního startu v Králi! Bylo to v roce 2007, a sice výběh na Lovoš, kde se mi podařilo zvítězit, a od toho roku jsem s Králem vlastně začala, byť jen občas a jen v běžeckých disciplínách. Tehdy ještě tolik závodů jako je nyní ani nebylo. Král se pěkně rozrostl jak o běžecké, tak cyklistické disciplíny. Postupně jsem si tento seriál závodů díky fajn lidičkám, kteří se ho také pravidelně zúčastňují, oblíbila natolik, že jsem se začala zapojovat do více startů a k prvnímu absolutnímu vítězství se tak probojovala v roce 2013, tehdy to bylo s Lubomírem Čapkem, který je také nadále pravidelným závodníkem. Náš Čápáček, jak ho rády zlobíme s jednou ze závodnic, Petrou Hendrychovou.

Který závod je váš neoblíbenější?

Od letoška jednoznačně výběh na Sedlo! Ten závod mi neskutečně sedl, moc mě bavil a celkově se mi hodně líbí po všech stránkách. I když byla tu jedna výjimka i v cyklistickém závodě, který jsem si užila a bavil mě, a sice výjezd na Babiny. No a z triatlonů mám zase nejraději ten okolo Házmburku, letos se mi ho podařilo dokonce vyhrát. Je zde velmi rozmanitá trať, která vede jak po silnici, tak v terénu a hlavně je zde nejdelší plavání ze všech čtyř triatlonů, kde závodník může nahnat nějaký čas navíc, když není tak rychlý na kole jako třeba já. A závěrečný, byť výživný výběh nahoru ke hradu a zpět do cíle je pro mě po té cyklistické části zasloužený odpočinek. Ale každý ze závodů má něco do sebe, každý je něčím výjimečný, protože se pořádá tady v Českém středohoří, a to je jedním slovem nádherné.

Jste zapojena i do jiných seriálů, popř. jakých jiných závodů se účastníte?

Ze všeho nejradši mám krosové závody, ale běhám i dráhu. Patřím mezi atlety ASK Lovosice, kde působím také jako trenérka dětí v atletické přípravce. Letos jsem dokonce kvůli královskému výběhu na Lovoš obětovala MČR v krosu, které se konalo v Dlouhoňovicích ve východních Čechách! Bylo to těžké rozhodnutí, ale nelituji toho.

Kdo byl největším konkurentem?

Opravdu ten nejtěžší boj svádí člověk vždy sám se sebou, ale věřím, že když něco doopravdy chcete, musíte si za tím tvrdě jít a věřit, že to dokážete! Ať už ve sportu nebo v životě. Jako učitelka a trenérka zároveň, říkám svým svěřencům jedno úsloví: Nemůžu neznám, jenom nechci! Toho se snažím držet i já sama. Určitě na tom něco je. Ovšem důležité také je mít kolem sebe lidičky, kteří vás podporují a věří ve vás. Tímto děkuji své rodině a svým nejbližším za sdílení mého nadšení pro sport. Za to, že to se mnou vydrží, i když to mnohdy není jednoduché a navíc mě ve všem neustále podporují! Mám vás ráda!

Budete ohajovat vítězství i za rok?

K seriálu Král Středohoří se budu vždy moc ráda vracet. Ale musím říct, že letos to byl obzvláště napínavý a vyrovnaný závod, co se týče  absolutního pořadí žen. Boj do úplného konce jsme sváděly já a Káťa Ježková. Bylo to dáno tím, že ona absolvovala úplně všechny závody, za to mě naopak jeden závod chyběl. O to víc jsem byla nadšená, že i přes tento handicap jsem dokázala splnit cíl a mezi ženami celkově vyhrát! Ocenění nejlepší běžkyně a triatletky byla již taková třešnička na dortu, za celou tou celoroční snahou, ale já jsem za to vše velmi vděčná a vážím si toho! Někdo by nad tím mohl mávnout rukou, ale pro mě je tohle vše velká motivace a nejen pro mě, ale hlavně pro mé žáky ve škole nebo svěřence na atletickém tréninku. Jak jinak přimět děti, aby měly sport rády, než že jim půjdeme sami příkladem! A v dnešní době to platí dvojnásob. Nicméně člověk by neměl usnout na vavřínech, naopak je důležité si říct, že vždy je co zlepšovat a každý by měl na sobě neustále pracovat, a to po všech stránkách.

Změnila byste něco na KS?

Na KS bych nic neměnila, změna přichází pozvolna sama.. závody postupně přibývají - za mě opravdu povedená akce a dobrá organizace prvního ročníku výběhu na Sedlo, kde následná pozávodní atmosféra a zábava byla jedna z nejlepších. Přátelé, kytary, zpěv, tanec, dobré jídlo a pití.. co víc si po krásném závodě přát.

Jaká nejbližší sportovní akce vás čeká, kde budete trávit Vánoce a Silvestra?

Nejbližší plánovaná sportovní akce bude nejspíš 25km kross na děčínský Sněžník 26. 12., ale to se rozhodnu až na poslední chvíli, nejdůležitější pro mě je - nejen v tento vánoční čas – být s rodinou a těmi nejbližšími. Silvestra budeme určitě trávit na chalupě v Jizerkách, je tam moc krásně a lyže tak rozhodně nebudou zahálet, hlavně tedy běžky, na které se už moc těším.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří Krále Středohoří pořádají, kluci, bez vás by to prostě nešlo a už se moc těším na příští rok! Díky patří také všem závodníkům, kteří se celý rok snaží předvést co nejlepší výkony. Všichni jsou skvělí, už jen tím, že se postaví na start a žijí takto krásně aktivním způsobem. Všem přeji nádherné Vánoce, plné pohody a spoustu fajn lidiček kolem sebe! No a v novém roce vykročení tou správnou nohou, určitě se uvidíme nejen na startu.

Autor: Ladislav Pokorný

23.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 19 850 Kč

Asistenti vychovatelů asistent pedagoga. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19850 kč, mzda max. 22900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Asistent pedagoga pro žáka s těžkou formou DMO, žák nechodí, používá židli OttoBock, kvůli těžké dysartrii žák nemluví. Pro bližší specifikaci nutné osobní jednání. Způsob prvního kontaktu e-mailem, telefonicky.. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola liběšice, 411 46 Liběšice u Litoměřic. Informace: Jan Táborský, +420 724 939 799.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol (kromě v přípravných třídách základních škol). Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme na plný úvazek kvalifikovaného učitele pro 1. stupeň ZŠ do základní školy v Bechlíně. První kontakt e-mailem nebo telefonicky.. Pracoviště: Základní škola bechlín, okres litoměřice - příspěvková organizace, 411 86 Bechlín. Informace: Pavel Adámek, +420 720 027 037.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 12 500 Kč

Ostatní pracovníci ostrahy a bezpečnostních agentur ostraha osob a majetku. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnanec bude vykonávat práci na pozici vrátný., kontrola příchodů a odchodů zaměstnanců a dalších osob, příjezdu a odjezdu vozidel, výdej klíčů, obchůzková činnost., Směny každý den od: 20:00 do 06:00, Místo je vhodné i pro osoby sae zdravotním postižením., První kontakt e-mailem nebo telefonicky.. Pracoviště: Discret ts s.r.o., pracoviště dobříň, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: David Horský, +420 777 155 283.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební mistr 30 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci ve stavebnictví mistr stavební výroby/ předák. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce: Roudnice nad Labem a stavby na území ČR., Požadavky/ výhody: praxe ve stavebnictví, ideálně v oblasti dopravních staveb / absolvent stavebního oboru, čtení stavebních výkresů, práce s nivelačním přístrojem, řidičský průkaz skupiny B, pracovitost, časová flexibilita, spolehlivost, ochota se učit nové věci., Služební vozidlo, služební notebook a telefon. Mimořádné prémie., Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: e-mailem nebo telefonicky od 7:00 - 15:00 hod. Osobní setkání po telefonické domluvě v Martiněvsi č.p.49, 411 19 Mšené-lázně.. Pracoviště: Stavby dopravních cest a.s., Špindlerova třída, č.p. 974, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Petr Lohniský, +420 774 089 850.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vloupání na Litoměřicku meziročně ubylo. Zloděje odrazuje lepší zabezpečení

Koupaliště v Lovosicích na archivním snímku z roku 2016

Lovosické koupaliště v novém kabátě otevřelo své brány návštěvníkům

Řidiči, pozor! Litoměřice čeká několik rekonstrukcí a uzavírek ulic

Litoměřice - Ještě v červnu proběhne několik dopravních uzavírek, na které by se měli řidiči připravit.

FOTO: Takový byl letošní Den záchranářů Ústeckého kraje

Ústecký kraj – Složky krajského integrovaného záchranného systému se v sobotu představily v Litoměřicích. Podívejte se, jak to tam vypadalo.

Začátek prázdnin se obejde bez extrémních veder. Bouřky budou jen lokální

Severní Čechy - Po horkém červnu má následovat spíše průměrný červenec, naznačuje dlouhodobá předpověď meteorologů. Srážek nadále nebude mnoho.

S šedesáti kily na Sněžku a Nazareth s Masarykem v Havířově: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. června 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT