Kdy jste začala věřit v prvenství?

Možná to bude někomu znít nafoukaně, ale letos, když jsem se po třech letech k seriálu závodů vrátila, řekla jsem si, že chci vyhrát.

V čem si myslíte, že jste nejsilnější (běh, kolo, triatlon)?

Ostatní mi jistě dají za pravdu, když řeknu, že nejsilnější jsem jako atletka v běžeckých disciplínách. Udělal mi radost např. rekord na trati v Hostěnicích, což je jeden z mých nejoblíbenějších závodů. Naopak horší je to s cyklistikou, tam jsem letos neměla vůbec nic najeto. Takže když si vzpomenu na MTB tour České středohoří – pro mě neskutečné trápení a nejtěžší závod co jsem vůbec kdy jela! Náročná, 75 km dlouhá trať rozbahněným terénem, kde závodníci museli chvílemi svá kola i nést a neustále čistit, aby byla schopna zase jet.. řeknu vám, nebyla to v tu chvíli vůbec žádná legrace. Spousta borců závod v takových nepříznivých podmínkách vzdala. I já jsem měla v tom lese opravdu velkou chuť své kolo vzít a zahodit, ale naštěstí zvítězila síla vůle.

Odkdy seriál KS registrujete?

Zrovna letos jsem si říkala, že je to právě 10 let od mého úplně prvního startu v Králi! Bylo to v roce 2007, a sice výběh na Lovoš, kde se mi podařilo zvítězit, a od toho roku jsem s Králem vlastně začala, byť jen občas a jen v běžeckých disciplínách. Tehdy ještě tolik závodů jako je nyní ani nebylo. Král se pěkně rozrostl jak o běžecké, tak cyklistické disciplíny. Postupně jsem si tento seriál závodů díky fajn lidičkám, kteří se ho také pravidelně zúčastňují, oblíbila natolik, že jsem se začala zapojovat do více startů a k prvnímu absolutnímu vítězství se tak probojovala v roce 2013, tehdy to bylo s Lubomírem Čapkem, který je také nadále pravidelným závodníkem. Náš Čápáček, jak ho rády zlobíme s jednou ze závodnic, Petrou Hendrychovou.

Který závod je váš neoblíbenější?

Od letoška jednoznačně výběh na Sedlo! Ten závod mi neskutečně sedl, moc mě bavil a celkově se mi hodně líbí po všech stránkách. I když byla tu jedna výjimka i v cyklistickém závodě, který jsem si užila a bavil mě, a sice výjezd na Babiny. No a z triatlonů mám zase nejraději ten okolo Házmburku, letos se mi ho podařilo dokonce vyhrát. Je zde velmi rozmanitá trať, která vede jak po silnici, tak v terénu a hlavně je zde nejdelší plavání ze všech čtyř triatlonů, kde závodník může nahnat nějaký čas navíc, když není tak rychlý na kole jako třeba já. A závěrečný, byť výživný výběh nahoru ke hradu a zpět do cíle je pro mě po té cyklistické části zasloužený odpočinek. Ale každý ze závodů má něco do sebe, každý je něčím výjimečný, protože se pořádá tady v Českém středohoří, a to je jedním slovem nádherné.

Jste zapojena i do jiných seriálů, popř. jakých jiných závodů se účastníte?

Ze všeho nejradši mám krosové závody, ale běhám i dráhu. Patřím mezi atlety ASK Lovosice, kde působím také jako trenérka dětí v atletické přípravce. Letos jsem dokonce kvůli královskému výběhu na Lovoš obětovala MČR v krosu, které se konalo v Dlouhoňovicích ve východních Čechách! Bylo to těžké rozhodnutí, ale nelituji toho.

Kdo byl největším konkurentem?

Opravdu ten nejtěžší boj svádí člověk vždy sám se sebou, ale věřím, že když něco doopravdy chcete, musíte si za tím tvrdě jít a věřit, že to dokážete! Ať už ve sportu nebo v životě. Jako učitelka a trenérka zároveň, říkám svým svěřencům jedno úsloví: Nemůžu neznám, jenom nechci! Toho se snažím držet i já sama. Určitě na tom něco je. Ovšem důležité také je mít kolem sebe lidičky, kteří vás podporují a věří ve vás. Tímto děkuji své rodině a svým nejbližším za sdílení mého nadšení pro sport. Za to, že to se mnou vydrží, i když to mnohdy není jednoduché a navíc mě ve všem neustále podporují! Mám vás ráda!

Budete ohajovat vítězství i za rok?

K seriálu Král Středohoří se budu vždy moc ráda vracet. Ale musím říct, že letos to byl obzvláště napínavý a vyrovnaný závod, co se týče  absolutního pořadí žen. Boj do úplného konce jsme sváděly já a Káťa Ježková. Bylo to dáno tím, že ona absolvovala úplně všechny závody, za to mě naopak jeden závod chyběl. O to víc jsem byla nadšená, že i přes tento handicap jsem dokázala splnit cíl a mezi ženami celkově vyhrát! Ocenění nejlepší běžkyně a triatletky byla již taková třešnička na dortu, za celou tou celoroční snahou, ale já jsem za to vše velmi vděčná a vážím si toho! Někdo by nad tím mohl mávnout rukou, ale pro mě je tohle vše velká motivace a nejen pro mě, ale hlavně pro mé žáky ve škole nebo svěřence na atletickém tréninku. Jak jinak přimět děti, aby měly sport rády, než že jim půjdeme sami příkladem! A v dnešní době to platí dvojnásob. Nicméně člověk by neměl usnout na vavřínech, naopak je důležité si říct, že vždy je co zlepšovat a každý by měl na sobě neustále pracovat, a to po všech stránkách.

Změnila byste něco na KS?

Na KS bych nic neměnila, změna přichází pozvolna sama.. závody postupně přibývají - za mě opravdu povedená akce a dobrá organizace prvního ročníku výběhu na Sedlo, kde následná pozávodní atmosféra a zábava byla jedna z nejlepších. Přátelé, kytary, zpěv, tanec, dobré jídlo a pití.. co víc si po krásném závodě přát.

Jaká nejbližší sportovní akce vás čeká, kde budete trávit Vánoce a Silvestra?

Nejbližší plánovaná sportovní akce bude nejspíš 25km kross na děčínský Sněžník 26. 12., ale to se rozhodnu až na poslední chvíli, nejdůležitější pro mě je - nejen v tento vánoční čas – být s rodinou a těmi nejbližšími. Silvestra budeme určitě trávit na chalupě v Jizerkách, je tam moc krásně a lyže tak rozhodně nebudou zahálet, hlavně tedy běžky, na které se už moc těším.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří Krále Středohoří pořádají, kluci, bez vás by to prostě nešlo a už se moc těším na příští rok! Díky patří také všem závodníkům, kteří se celý rok snaží předvést co nejlepší výkony. Všichni jsou skvělí, už jen tím, že se postaví na start a žijí takto krásně aktivním způsobem. Všem přeji nádherné Vánoce, plné pohody a spoustu fajn lidiček kolem sebe! No a v novém roce vykročení tou správnou nohou, určitě se uvidíme nejen na startu.