Samozřejmě ne všechny a ne vždycky, ale výsledkově si pozice zkušených playerů každoročně obhajují. A mají vytříbené nejen bekhendy a forhendy, ale i sportovní chování. O kom je řeč?

TEREZÍNSKÝ hráč Jan Gräf je ročník 1933. Jan Gräf (ročník 1933) hraje za Terezín. V mládí hrával ligu za Ústí, v pokročilejším věku divizi rovněž v Ústí. Pinkpongový profesor. Když měl v mládí zlomenou pravačku, během pár dnů se naučil hrát levou rukou. Tomu se říká láska k pinčesu.
Jaroslav Čenkovič (ročník 1938) hraje za Štětí. V mládí hrával krajský přebor. Levačkou a ojedinělým stylem dodnes dokáže potrápit mnohem mladší soupeře. Velký bojovník, poctivě bojující o každý bod, zvítězit nad ním znamená vždy dřít naplno do posledního míčku.

Arnošt Glaser (ročník 1936) rovněž „inventář" ve Štětí. Léta hrával úspěšně v krajském přeboru. Zejména jedovatým bekhendem dodnes dokáže vyškolit mnohé mladé „střelce". Velký gentleman a sympaťák, oblíbený nejen u spoluhráčů, ale i mezi soupeři.

Emil a Pavel Megové (ročník 1937 a 1944). Nestoři a patrioti lovosického stolního tenisu. Názvy klubu se od 60. let několikrát měnily, kmenoví hráči nikoliv. Oba bráchové bývali v mládí úspěšní i v jiných sportech, pinčes však válejí více než padesát let. A o Pavlově obyčejném prkýnku a jeho vypalovačkách se občas zdávají strašidelné sny i mnohem mladším soupeřům.

LIBOCHOVICKÝ borec Jaroslav Bernard. Jaroslav Bernard (ročník 1933, Libochovice). S pinčesem začínal již na internátě v Roudnici nad Labem v roce 1948. Nějaký čas byl nejen hráčem, ale i předsedou libochovického oddílu, v současnosti v Libochovicích trénuje mládež a ještě sám občas vypomáhá jako hráč v okresním přeboru.

Přejeme všem ještě mnoho dalších úspěšných sezón za zelenými stoly.