Tříčlenná družstva se pak v neděli utkala při tradičním podniku Giro de Zavadilka, který se jel poprvé v roce 1967. Všechny účastníky čekal 21,5 km dlouhý a rovinatý okruh Zavadilka – Chodouny – Polepy – Vrutice – Svářenice – Mastířovice – Vetlá – Kyškovice – Zavadilka.

Mezi jednotlivci byl v absolutním pořadí nejrychlejší Bedřich Průcha Cykloservex Duratec díky času 30:02,72 – 42,9 km/h. V ženské kategorii pak podle očekávání dominovala česká reprezentantka Martina Růžičková (KOGA Ladies) 33:10,05 – 38,9 km/h.

V časovce družstev nepřipustil překvapení výběr LAWI Author team (Novák, Nežerka, Treml, 27:37,92 – 46,7 km/h), který druhým Řízkům nadělil rovnou minutu. Třetí dojely Vinohradské šlapky B. Mezi ženami se jako dobrá prognostička ukázala před startem Jana Svobodová, která příliš nevěřila tomu, že by společně s I. a K. Loubkovou stačily na CK Stadion Louny. „Na ně asi nebudeme mít, jede za ně i Marťa Růžičková a ta to hodně posílí."

To se také potvrdilo, trojice Mikulášková, Krejcárková a Růžičková zvítězila o téměř tři minuty právě před výběrem Eleven Mercedes Mitas CK Slavoj Terezín Cyklo City.

Kategorii horských kol ovládli Roudničtí (Teichert, Beer, Krob) časem 34:59,89 – 36,9 km/h, i když téměř nestihli start. „Kolega měl technické problémy, naštěstí je ještě stačil na poslední chvíli odstranit. Ten náš čas sice není nejlepší, moc s ním spokojený nejsem, ale nakonec to stačilo na první místo, takže dobrý," usmíval se po vyhlášení výsledků Lukáš Krob z vítězného družstva.

Giro de Zavadilka si ani v tropickém vedru (36 stupňů) nenechali ujít borci se startovním číslem jedna – Bakero Lála (třetí místo v kategorii součtu věku nad 211 let). Ti měli ve svém středu i nejstaršího účastníka závodu, tím byl Zdeněk Makoň (r. 1938). „V květnu mě pustili z nemocnice. Už jsem byl vlastně mrtvý, měl jsem problémy se srdcem. Podruhé jsem se narodil," bral s nadhledem „jen" třetí příčku. Nejmladším účastníkem letošního ročníku byl Václav Papík (r. 2002) z CK Slavoj Terezín Cyklo City.

ČASOVKY NA ZAVADILCE

Časovka jednotlivců (SAL a příchozí): junioři: Pleva (Velosport Favorit Bílina) 35:53,06 min., 2. Jurča (KL Sport Most) 35:56,97, 3. Ondráček (SKP Most) 38:10,49.
Kategorie M19: 1. Šíp (SKP Most) 31:06,90, 2. Vágner (KL sport Most) 31:59,60, 3. Nový (Rock Machine Cyklomax) 32:28,19.
Kategorie M30: 1. Čapek (Sweep cycling) 30:04,01, 2. Greguš (Sweepsport) 30:33,47, 3. Hruška (Sweepsport) 32:00,03.
Kategorie M40: 1. Mojžíš (Koloshop Team) 31:45,75, 2. Kadlec (Velosport Favorit Bílina) 32:03,65, 3. Karvay (Velosport Favorit Bílina) 32:39,32.
Kategorie M50: 1. Viktorin (Sweepsport) 31:23,46, 2. Volánek (Cyklo team Killi Sokolov) 31:48,99, 3. Mališ (CK Floratex Chomutov) 33:42,45.
Kategorie M60: 1. Lebeda (Sweep cycling) 33:14,66, 2. Brusch (Sweep cycling) 33:45,04, 3. Huja (Sweepsport) 34:52,15.
Ženy: 1. Tichá (Sweep cycling) 39:08,50, 2. Čapková (Sweep Sport) 39:28,62, 3. Smrčková (Sweep cycling) 39:32,70.
Kategorie M70: 1. Vrabec (CK Floratex Chomutov) 42:16,21.
Ženy: 1. Tichá (Sweep cycling) 39:08,50, 2. Čapková (Sweep Sport) 39:28,62, 3. Smrčková (Sweep cycling) 39:32,70.

Časovka jednotlivců (Král Středohoří): junioři: 1. Kašpar (CK Slavoj Terezín – Cyklo City) 31:22, 44, 2. Holubovský (TJ Stadion Louny) 34:10,93, 3. Čech (CK Slavoj Terezín – Cyklo City) 34:20,13.
Kategorie M29: 1. Tvrz (Sweep cycling) 30:25,42, 2. Cmunt (Benny Invest) 32:30,54, 3. Moša (IB Alcudia) 32:40,38.
Kategorie M39: 1. Bureš (CK Slavoj Terezín – Cyklo City) 31:15,32, 2. Guse (Eleven Cube Riders) 32:18,18, 3. Škobrtal (Cykloadam racing) 34:54,66.
Kategorie M49: 1. Průcha (Cykloservex – Duratec) 30:02,72, 2. Tajč (CK Královice) 30:53,77, 3. Štěrba (CK Lovosice) 31:28,19.
Kategorie M59: 1. Bílek (CSK Markus) 32:22,06, 2. Sekera (Sweep) 33:06,26, 3. Hledík (TV – tech.eu) 36:10,11.
Kategorie M99: 1. Kodys (Litoměřice) 36:04,77, 2. Ponrt (Fun Bike Team Ustí n. L.) 36:29,45, 3. Adámek (Sšt Zelený pruh) 36:36,24.
Ženy: 1. Růžičková (KOGA Ladies) 33:10,05, 2. Krejcárková (CK Stadion Louny) 34:02,99, 3. Mikulášková (TJ Stadion Louny) 36:08,31.

Giro de Zavadilka (časovka tříčlenných družstev): silniční kola: 1. Lawi Author team (Novák, Nežerka, Treml) 27:37,92 – 46,7 km/h, 2. Řízci (Malík, Guse, Nechanický) 28:37,82 – 45,1 km/h, 3. Vinohradské šlapky B (Prager, Vobecký, Rydval) 29:27,20 – 43,8 km/h.
Horská kola: 1. Roudnice (Teichert, Beer, Krob) 34:59,89 – 36,9 km/h, 2. Sahara Vědomice (Holz, Kozák, Horáček) 35:54,60 – 35,9 km/h, 3. Vinohradské šlapky MTB (Richtr, P. a V. Vlček) 36:05,72 – 35,7 km/h.
Kategorie M50: 1. CK Slavoj Terezín Cyklo City (Papík, Čech, Kašpar) 33:15,68, průměr 38,8 km/h.
Kategorie M51 – 90: 1. Koloshop.cz (Lacina, Hamr, Jeřábek) 34:51,14 – 37 km/h., 2. AVZO Raná (F. a M. Antropius, Kos) 45:42,56 – 28,2 km/h.
Kategorie M90: 1. Lawi Author team (Novák, Nežerka, Treml) 27:37,92 – 46,7 km/h., 2. Řízci (Malík, Guse, Nechanický) 28:37,82 – 45,1 km/h, 3. Eleven Cube Riders (Radek Krummer, Radoslav Krummer, Vítek) 29:56,38 – 43,1 km/h.
Kategorie M120: 1. CK Vinohradské šlapky B (Prager, Vobecký, Rydval) 29:27,20 – 43,8 km/h), 2. Sportovní klub MS Auto (Reichelt, Novák, Semerád) 30:42,73 – 42 km/h, 3. Velosport Bílina (Lüftner, Karvay, Töpfer) 31:40,64 – 40,7 km/h.
Kategorie M150: 1. Stavební firma Štěrba (Štěrba, Netík, Kasal) 29:55,07 – 43,1 km/h, 2. Teror z východu (Hysek, Rys, Kohoutek) 31:31,46 – 40,9 km/h, 3. CC Varnsdorf (Fabry, Spurný, Vohnout) 32:58,55 – 39,1 km/h.
Kategorie M180: 1. Mlátek a spol. (Mlátek, Šorm, Urych) 33:51,99 – 38,1 km/h, 2. CykloKern (Čapek, Mandík, Kern) 34:09,79 – 37,8 km/h, 3. Řeznictví a uzenářství Karel Kolařík Roudnice (Stanislav, Macek, Pabiška) 35:03,65 – 36,8 km/h.
Kategorie M210: 1. Kbely cycling team 2 (Horáček, Šulc, Trsek) 34:46,52 – 37,1 km/h, 2. TJ Stadion Louny (Fiřt, Kubeš, Gyra) 39:53,27 – 32,3 km/h, 3. Bakero Lála (Hrdlička, Šára, Makoň) 43:57,05 – 29,3 km/h.
Ženy: 1. Stadion Louny (Mikulášková, Krejcárková, Růžičková) 31:36,91 – 40,8 km/h, 2. Eleven Mercedes Mitas CK Slavoj Terezín Cyklocity (Svobodová, I. Loubková, K. Loubková) 34:33,41 – 37,3 km/h, 3. Bike Point team (K. Pecharová, B. Pecharová, Šindelářová) 48:02,69 – 26,8 km/h.