Při neúčasti Petra Soukupa, který zde zvítězil v letech 2010 až 2015, se z prvního místa zaslouženě radoval brozanský Rudolf Cogan. Za ním zůstal o pouhých 25 sekund Martin Polesný a s dalším půlminutovým odstupem Marek Bušek. Mezi ženami kralovala Kateřina Ježková s téměř dvouminutovým náskokem před Simonou Černou. Stupně vítězek pak doplnila Petra Hendrychová. Na start závodu se postavilo celkem 86 závodníků, které doplnil rámcový závod štafet.

V plavecké části byl nejrychlejší Rudolf Cogan následovaný Martinem Polesným a Stanislavem Trčem. Skvělou úvodní disciplínu měla také Simona Černá, která byla průběžně na celkovém 7. místě. V cyklistické části se utvořila dvojice Cogan Polesný, která společně dokončila i cyklistickou část. S menším odstupem se v depu objevil Bušek, který měl nejrychlejší kolo. Polesný se díky rychlému depu dostal na chvíli do vedení, což se však nelíbilo Cganovi, v běžecké části přidal, dostal na čelo závodu, a vedoucí postavení si udržel až do cíle.

„Za vítězství jsem rád. Do běhu jsem šel sice z 2. místa, ale ztrátu jsem rychle zlikvidoval a prvenství si pohlídal." řekl v cíli s úsměvem vítězný Cogan.

V ženské kategorii vynesl rychlý běh na vedoucí místo Kateřinu Ježkovou, která si tak upevnila vedení v celkovém hodnocení Krále Středohoří. Stříbro po výborné plavecké části vybojovala Simona Černá, za ní doběhla se ztrátou půldruhé minuty Petra Hendrychová.

Pořadatelé připravili pro závodníky opět závod štafet. V ryze mužské kategorii se z vítězství radoval tým LM Dukla Mělník (Šnajdr, Stanislav, Techlovský), mezi smíšenými štafetami Radler Atletik (Ebel, Brouk, Zemanová) a mezi ženám Marlenka (Šálková, Pištorová, Zhorná).

„Myslím, že Hostěnický trialton se závodníkům musel líbit. Skvělá atmosféra, hodně závodníků, ideální počasí a hladký průběh závodu." stručně zhodnotil závod hlavní pořadatel David Šálek.

Král Středohoří pokračuje tuto sobotu, 6. srpna, terénním triatlonem pod Hazmburkem. Start je v 15 hodin z Klapý od parkoviště U Drtiče.

Jan Řebíček