Pilotka Buggyra ZM Racing Aliyyah Koloc se po dni volna vrátila do klání v elitní automobilové třídě Ultimate 30. místem v etapě. V celkovém pořadí je vinou technických problémů v úvodu soutěže na začátku čtvrté desítky.

Pascal de Baar byl z profilu souboje se saúdskoarabským terénem nadšený. „Takové etapy se mi líbí. Těžká, tvrdá, pár dun. Byla technická, ne moc náročná. Na takové tratě člověk čeká celý rok. Museli jsme dávat velký pozor na pneumatiky. S navigací jsme měli problém. Chyběly nám dva way pointy, ale to už nemusím teď tolik hlídat. Dojížděli jsme už za tmy, ale to bylo v pohodě,“ uvedl Nizozemec.

Roudnická stáj Buggyra je v Rally Dakar už v polovině. Foto: Buggyra media
Martin Koloc po půlce Dakaru: Aliyyah jede fantasticky, ale máme se co učit

Jeho palubní mechanik Tomáš Šikola popsal, jak náročné bylo v dunách měnit pneumatiku: „V dunách jsme udělali defekt na pravé přední gumě. Takže to nebyla výměna kolem pěti minut, ale strávili jsme tam poměrně hodně času. V písku nešlo auto zvednout. Dvacet minut jsme museli házet písek a udělat si díru. Nebylo to vůbec jednoduché.“

Ani Aliyyah Koloc se nevyhnuly defekty, přesto mohla být spokojená s tím, že se do bivaku dostala ještě za světla. „Sedmá etapa byla hodně dlouhá a kamenitá. Ale nechyběly ani duny, byla pestrá. Měli jsme dva defekty, jeden patnáct kilometrů před koncem. Měli jsme problém s heverem, takže výměna pneumatiky trvala mnohem déle, než bývá zvykem. Na jednom místě jsme se trochu zdrželi a na začátku jsme dlouho bloudili. Dneska jsme toho měli dost, ale jsme rádi, že jsme dojeli za světla,“ řekla teprve 19letá závodnice.

Buggyra v 5. etapě slavné Rally Dakar. Foto: Buggyra media
FOTO, VIDEO: Aliyyah Koloc v dunách válí. De Baara vyděsila létající bugina

Navigátor Sébastien Delaunay popsal, jak si posádka poradila s poruchou zvedáku. „Hever nefungoval. Museli jsme nasbírat spoustu kamenů, z nich udělat stojan a dát auto na něj. Až když bylo kolo ve vzduchu, mohli jsme ho vyměnit,“ vysvětlil Francouz.