"Získali jsme užitečné zkušenosti, které nám pomohly posouvat vůz dál a dál. Poslední den jsme se s nastavením rozhodně vydali špatnou cestou, ale i tak Aliyyah odvedla dobrou práci a celkově můžeme být s výkonem a pokrokem velmi spokojeni. Nyní se těšíme na další rally, která nás čeká už za dva týdny a bude pro nás ještě větší zkouškou,“ uvedl šéf týmu Martin Koloc.

Vedle rychlosti Aliyyah Koloc předvedla v průběhu Saudi Baja také velmi vyrovnané výkony. To je dalším důkazem toho, jak se jí daří stále se zlepšovat. V jednu chvíli dokonce v celkovém pořadí vedla a dostala se tak před mnohem zkušenější soupeře.

Aliyyah Koloc a její zkušený navigátor Sébastien Delaunay se museli v poušti An-Nafud vypořádat se 42 špičkovými soupeři, rychlým a kamenitým terénem, kaňony i pouštními dunami.

Extraliga házené: Lovosice - Strakonice
FOTO: Lovci vyhráli popáté v řadě, kouč Jelínek ale za výkon své hráče trkal

"V první řadě šlo o to, abychom si pár týdnů po Dakaru znovu zvykli na auto. Prolog byl velmi kluzký, ale v rallye jsme hned nasadili dobré tempo a předjeli spoustu aut. Až jsme se ocitli ve vedení. To byla nová výzva. Když jste vpředu, nemáte žádné stopy, které byste mohli sledovat. Navigace se tak stává mnohem složitější. Jako většina soupeřů jsme měli pár problémů, ale nijak jsme nebloudili. Děkuji Sébastienovi a celému týmu. Rozhodně jsme se toho hodně naučili," řekla spokojená závodnice.

Na konci první etapy patřilo Aliyyah Koloc a Sébastienovi sedmé místo. Tuto pozici si v silné konkurenci udrželi až do cíle. Podařilo se jim to i přes skutečnost, že motoru chyběla část výkonu. Proto museli objíždět větší duny, místo toho, aby zvolili rychlejší přímou cestu a projeli je přímo.

Talentovaná závodnice roudnické stáje Buggyra Aliyyah Koloc. Foto: Buggyra media
Dakar byl jen předkrm, Aliyyah Koloc čeká 11 000 ostrých závodních kilometrů

Sébastien Delaunay si svoji pilotku pochvaloval. „Aliyyah odvedla skvělou práci. Navzdory několika drobným problémům jela velmi stabilně. Byla to soutěž, kde bylo od všeho trochu, takže na svůj pokrok může být rozhodně pyšná."

Tým Buggyra využil soutěž také k tomu, aby během tří dlouhých dnů zdokonalil své znalosti o voze T1+ a experimentoval s různými nastaveními a konfiguracemi. Obrovská rozmanitost saúdského terénu znamenala, že mohli prověřit širokou škálu možností.

Další velká prověrka čeká Aliyyah a celý tým od 25. února do 2. března, kdy se postaví na start světoznámé soutěže Abu Dhabi Desert Challenge. Druhý díl světového šampionátu W2RC opět přiláká špičkové jezdce z celého světa.

Buggyra dorazila do cíle Rally Dakar. Foto: Buggyra media
FOTO, VIDEO: Koloc zvládla na Dakaru extrémní misi. Porazila řadu hvězd