Vstup do nadstavbové části zvládli! Košíkáři Litoměřic zdolali na úvod skupiny o 7. až 12. místo Vysočinu 83:66. Udělali tak první krok k udržení jedné ze dvou příček zajišťující účast v play-off.

O výhře rozhodl především druhý poločas, v tom prvním byl stav nerozhodný 38:38. „Do zápasu jsme nevstoupili dobře a dlouho jsme hledali sestavu, které by dokázala hrát dobře na obranné polovině,“ potvrdil litoměřický kouč Jan Šotnar. „Naštěstí se nám dařilo v útoku, a tak nám dobře hrající soupeř nedoskočil,“ oddechl si.

Druhý poločas už patři jasně Slavoji, nakonec z toho byla pohodlná výhra téměř o dvacet bodů. „Po změně stran už jsme začali hrát dobře i v obraně a soupeři jsme se začali vzdalovat,“ byl litoměřický lodivod spokojen s výkonem ve druhém poločase. Střelecky táhl jeho tým opět mladík Jan Karlovský, jenž nastřádal 22 bodů, čtrnáct jich přidal další pivot David Šteffel. Na dvouciferný počet se dostali ještě Johan Haiblík (11) a Adam Žampach (10).

V dalším kole čekají litoměřické hráče Pardubice, které jsou o dvě výhry zpátky. „Díky reprezentační přestávce v nejvyšší soutěži jistě použijí i hráče z áčka, takže nás na domácí palubovce čeká hodně ostrý test,“ zavěštil šéf litoměřické lavičky před druhým ze šesti nadstavbových kol.

Basket, I. liga, nadstavba A2:
Slavoj Litoměřice – Vysočina 83:66 (21:25, 38:38, 63:56)Litoměřice: Karlovský 22, Šteffel 14, Haiblík 11, Žampach 10, Kantůrek 8, Zbroj a Kynzl 5, Slunéčko 4, Dvořáček a Bohuslav 2, Radimský 0
Nejvíce bodů Vysočina: Bubák 23, Novák 20, Maňák 9
Trojky: 18/6 – 15/6. TH: 15/9 – 25/10. Doskoky: 43 – 40. Diváci: 200.