Vítěz dosáhl na cca 31 km trati času 1:01 hod., Jan Matoušek zaostal o necelou minutu a třetí byl ještě o několik vteřin zpět Vojtěch Hnízdil. V ženské kategorii byla suverénní v dalším podniku sportovního seriálu Král Středohoří, kam „praotec" patří, Hana Ježková (celkově 43. místo) díky času 1:13 hod.

„Trať sice doznala několika drobných změn, ale tak, jak vypadala letos, by měla vypadat také v příštích letech. Nevidím reálně, že by se měnila. Co máme ohlasy, tak všichni byli spokojeni. Myslím, že i ten start na náměstí je zajímavý. Na roudnické poměry šlo o vydařený závod. Hlavně nám přálo počasí a myslím, že to dopadlo dobře. Velké díky patří všem sponzorům a samozřejmě i spolupracovníkům, bez kterých by to uspořádat vůbec nešlo.

Je otázkou, zda příště nevyužít elektronickou časomíru s čipy, ale to jsou zase náklady navíc. Ještě to musíme zvážit," dodal za pořadatelský tým Bob Pechar z Bike Point Roudnice nad Labem.

Dalším podnikem Krále Středohoří budou 25. dubna MTB městské okruhy Litoměřická dlažba.

VýsledkyMuži 18 – 29 let: 1. Lukáš Kobes (AC Sparta Praha), 2. Jan Matoušek (Eleven team Příchovice), 3. Vojtěch Marvan (Hnízdil team).
Muži 30 – 39 let: 1. Jan Šťastný (Alset racing team), 2. Lukáš Šustr (Hnízdil team), 3. Michal Zbuzek (Sweep Cycling).
Muži 40 – 49 let: 1. Miroslav Kobes (Velo sport Domažlice), 2. Jiří Chudomel (Brain racing.com), 3. Roman Štěrba (CK Lovosice).
Muži 50 let a více: 1. Vladimír Paudera, 2. Radek Ščučka (oba Ski Paudera), 3. Roman Zvolský (Kellys bikeranch team).
Ženy: 1. Hana Ježková (GT Bike plac), 2. Jana Šimánková (Alset racing team), 3. Lenka Procházková (Hnízdil team).
Junioři r. 1888 a ml.: 1. Patrik Černovský (Lovosice), 2. Ondřej Tomášek, 3. Šimon Šnajdr (Luigi Cocotti).