Petr Cmunt z SUPERIOR CYKLOFIT CYCLING TEAM opanoval sedmý díl multisportovního seriálu Solap Král Středohoří – Velkou cenu horských kol Lafarge. Díky tomu se v průběžném pořadí seriálu posunul na třetí místo za třebenické duo Pinc-Augusta.

Před Čížkovickou cementárnou se sešlo na dvě stovky závodníků, kteří měli zájem o další díl populárního seriálu. Ten nyní pokračuje v rychlém sledu, už 22. června se koná Kocourovský triatlon.

„Velká cena Lafarge je tradičním a oblíbeným podnikem, což dokumentuje velký počet závodníků,“ okomentoval jeden z organizátorů Krále Středohoří Jan Řebíček.

V hlavní závodě byl nakonec nejrychlejší Petr Cmunt před Jakubem Špačkem a Markem Buškem, ženskou kategorii opanovala Monika Čapková. „Organizátoři zasluhují velkou pochvalu za skvěle připravené trasy závody lokalitou Středohoří, patřičný servis i za navození té správné sportovní atmosféry,“ zněly pochvalné hlasy od účastníků.

DALŠÍ ZÁVODY

Kromě Solap Krále Středohoří se můžete zúčastnit i dalších závodů. „Už ve středu 19. června se koná třetí ročník T-Mobile Olympijského běhu, který spolupořádáme s Českým olympijským výborem,“ vypíchl Řebíček. Hlavní závod na 4 800 metrů se uskuteční ve středu 19. června od 18 hodin, o hodinu dříve odstartuje závod pro děti do 15 let.

Více o běhu naleznete na https://www.olympijskybeh.cz/zavody/brozany-na-ohri-2018-2/ , kde se také do dnešní půlnoci můžete přihlásit. „Další přihlášky jsou možné na místě konání v den závodu od 16.30,“ dodal Řebíček.

Kromě Olympijského běhu ale čekají aktivní sportovce i další závody. Již zmíněný Kocourovský triatlon odstartuje sérii měření sil ve vodě, na kole a v běhu, která pokračuje hned o týden později Terezínským triatlonem. Po měsíční přestávce jsou během dvou víkendů po sobě na přelomu července a srpna na programu Hostěnický triatlon Házmburk X offroad.