Dvě medailové sady vybojovaly basketbalové naděje Litoměřic. Na mezinárodním turnaji v Německu obsadili kadeti (U16) třetí příčku, junioři (U18) urvali stříbro.

Starší kategorie prošla turnajem s famózní bilancí sedmi výher a jediné porážky. Ve skupině zdolali junioři Rotterdam, Kroměříž, Traiskirchen a Hanau. Až ve finále nalezli přemožitele v podobě rotterdamského basketbalového centra Triple threat, které je letošním vítězem nizozemské extraligy.

VYZVALI VÝBĚR Z USA

Kadeti dokázali postoupit z velmi těžké skupiny, ve které narazili na reprezentační výběr Mongolska, americký výběr Flex a nizozemský Binnenland. V play-off je čekal tým z německé bundesligy U16 BC Rostock, který zdolali díky skvělému úvodu. V semifinále ale nestačili na další bundesligový celek ZZ Linden, o bronz si tak znovu zahráli proti Američanům. Ty v boji o bronz porazili a mohli tak, stejně jako jejich starší kolegové, odjíždět nejen s cennými zkušenostmi, ale i s medailí na krku.

„Turnaj musím hodnotit velice pozitivně. Spolu s trenéry Honzou Dvořáčkem, Tomášem Havlovcem a zdravotnicí Lenkou Hrzánovou jsme byli překvapeni, jakým způsobem němečtí pořadatelé celou akci zvládli,“ ocenil šéftrenér mládeže Jan Šotnar. Turnaje se totiž v různých věkových kategoriích zúčastnilo 164 týmů ze zhruba 20 zemí z celého světa, hrálo se v deseti tělocvičnách. „Ubytování, stravování, servis během zápasů, vše bylo na velice vysoké úrovni. Klubu i městu Litoměřice jsme udělali pěknou reklamu,“ dodal s tím, že za předvedené výkony ocenili Slavoj i pořadatelé a soupeři.