Tak tuhle psychickou deku budou jen stěží shazovat. Nejspíš se z pod ní už ani nevysoukají. Ale ještě nepředbíhejme… Lovosičtí házenkáři si po domácí porážce od Dukly Praha sypou popel na hlavu. V neděli sahali po vítězství, jenže nakonec o něj v závěru přišli. A kvůli tomu teď možná přijdou i o bronzové medaile. Severočeši totiž prohrávají už 0:2 na zápasy a každá další porážka znamená konec.

„Je to nepříjemné. Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát,“ pronesl po porážce 25:29 v prodloužení Vojtěch Srba. „Bohužel v závěru nám chyběly síly, zkušenosti i štěstí k tomu, abychom to dotáhli do vítězného konce,“ poznamenal zkroušený kouč Lovosic.

Ty od jedenácté minuty vedly. V poslední minutě však hostující Landa srovnal na 24:24 a v prodloužení už hrála prima jen Dukla. Domácí se zmohli jen na jediný gól.

„Nějakých šest sedm minut před koncem za stavu 23:18(!) jsme nepochopitelným zkratem a nepřesnými verdikty rozhodčích přišli o vítězství,“ viděl příčiny porážky Srba. „Promarnili jsme několik šancí. Ztratili jsme pohyb, došly nám síly.“

Domácí byli oslabeni o Kratochvíla, Jablonku i Motla. V utkání si navíc vykloubil prsty na obou rukách Miler. „Byly to pro nás velké rány,“ přiznal kouč.
Poslední pohromou byla vymyšlená červená karta pro tahouna Davida Kylíška tři minuty před koncem. „Kylíšek nefauloval, to byl někdo jiný,“ postěžoval si kouč Srba.

V desetiminutovém prodloužení hráli Severočeši z posledních sil. Fyzických i psychických. „A soupeř svou zkušeností zápas vyhrál.“

Srba si uvědomuje, že zisk bronzových medailích je teď hodně daleko. „Nechci k tomu přistoupit tak, že by bylo něco rozhodnuté, ale bude to hodně těžké. Domácí porážkou jsme si to zkomplikovali. Bude složité hráče po smolné porážce namotivovat.“