Jako při jízdě na horské dráze se v letošní sezoně cítí český trucker Adam Lacko. Úřadující vicemistr Evropy zažil úžasný vstup do šampionátu v Itálii, kde se ujal průběžného vedení v seriálu. Pak následoval hororový víkend v Maďarsku a po technickým problémech krutý přišel sešup z prvního místa. Teď si pilot roudnické Buggyry spravil trochu chuť na nedalekém Slovakiaringu, kde si o víkendu vyjel dvě pódiová umístění.

Lackovi se vydařila hlavně sobota, kdy byl dvakrát třetí. „Jsem spokojený. Po patáliích před čtrnácti dny na Hungaroringu jsme zase zpátky tam, kam patříme,“ radoval se Lacko, který v neděli přidal dvě čtvrtá místa. Od bronzu ho dělily nejprve dvě a poté jedna desetina.

Adam Lacko (č. 55) z roudnické Buggyry dojel na Slovensku dvakrát třetí.Zdroj: Buggyra

„S víkendem jsem spokojený, i když mě některá rozhodnutí ředitelství závodu nejdou do hlavy. S tím se ale musíme poprat a bojovat. Podařilo se mi poskočit už na čtvrté místo a na třetího Kisse mi zbývá už jen 5 bodů. Teď je na programu Německo, kam vyrážím s cílem dostat se na bednu, tak uvidíme,“ dodal Lacko.

Druhý pilot Buggyry Oly Janes navýšil náskok ve vedení Grammers Cupu. V Poháru konstruktérů se tým Buggyra Racing vrátil na třetí příčku.