Jednotlivci
Kateřina Došková, Vojtěch Salač, Ondřej Strnad a Jan Stehlík pro postup ze skupiny museli nejen předvést šermířské nasazení, ale hlavně porazit nějakého velmi silného soupeře. První eliminace zvládli na výbornou. Stehlík poslal domů Kačareviče z Dejvic poměrem zásahů 15:5, Salač Vlacha z pražské Dukly (15:13) a Strnad libereckého Šilhána (15:5). V boji o finálovou osmičku se potkalo současných šestnáct nejlepších juniorů. Pražští šermíři už byli nad síly našich kadetů. Nejblíže postupu byl Strnad. S Kultem z SC Praha šermoval velmi vyrovnaný zápas, který nakonec smolně prohrál nejtěsnějším rozdílem 14:15. Salač nestačil na Bradáče z Plzně (9:15) a Stehlík pogratuloval k vítězství Mirovskému (11:15). Celkové umístění: Strnad 12., Salač 13. a Stehlík 14. svědčí o vyrovnané formě litoměřického družstva.

Kateřina Došková zvládla roli favoritky a po skvělém představení v základních skupinách byla nasazená jako devítka turnaje. Na svou soupeřku čekala z prvních eliminací. Častá soupeřka, domácí Saligerová, dokázala využít znalost místních planší a zvítězila 15:9. Celkové deváté místo je pro kadetku Slavoje dobrým zakončením sezóny.

Družstva
Po zlatých medailích z družstev v Olomouci se s napětím očekávalo, jak si borci Slavoje poradí s podstatně silnější konkurencí v juniorských závodech. Výsledky z jednotlivců jim určili jako prvního soupeře favorizované družstvo Lokomotivy Karlovy Vary se seniorským reprezentantem v čele. Ovšem jeden šermíř družstvo nedělá, a tak taktika eliminovat sílu Martina Rubeše a pokusit se nahnat body na zbytku týmu měla být cestou do bojů o medaile. Průběh zápasu odpovídal předpokládanému scénáři. Co se dařilo Litoměřickým nahnat na Bartošovi a Černém, stíhal Rubeš dotahovat. Jako už tolikrát musel v posledním zápase vzít odpovědnost na svá bedra Strnad. Tentokrát nebyl na druhé straně planše nikdo menší než právě finalista posledního světového poháru seniorů. Rubeš se snažil vehementně stahovat náskok Strnadova družstva, ale litoměřický kapitán přidával zásah za zásahem.

Infarktová situace nastala za stavu 44:434. Doslova vymodlený poslední zásah dal soupeři Strnad soubodem a největší senzace turnaje se stala realitou. Slavoj odsoudil favorizované domácí družstvo na celkové šesté místo.

V semifinále stálo proti Slavoji družstvo Dukly Olomouc. Bratry Tomáše a Jakuba Jurky doplnil Volák a Kouřil. Litoměřičtí makali, proti silově šermující Dukle platily rychlé akce s častými výhyby. Až do poslední chvíle nebylo jasné, kdo bude šťastnější. Strnad a Jurka dovedli svá družstva do stavu 44:44. Tentokrát dal ten poslední zásah Jurka, a tak Olomouc mohla vyzvat v boji o titul šermíře z SC Praha. Po porážce v kadetech v Olomouci si Dukla spravila chuť a mohla se radovat z titulu mistra republiky v družstvech juniorů.

„Taková je spravedlnost, těsně jsme vyhráli nad Lokomotivou a teď se zase štěstí přiklonilo k Dukle," upozorňoval na neuvěřitelnou vyrovnanost mezi juniory trenér Jiří Suchý. Trojka Strnad, Salač a Stehlík měla před sebou zápas o třetí místo s údajnými talenty z USK Praha, kteří se netají svými názory na litoměřický šerm. Proti domýšlivým soupeřům si hodně věřil hlavně Salač, který proti celému družstvu USK předváděl skutečně kvalitní a odvážný šerm. Výsledkem bylo, že Stehlík mohl předávat poslednímu Strnadovi proti Mirovskému za stavu 40:30 pro Slavoj. Strnad nepřipustil žádná dramata a nakonec bronzové družstvo přesvědčivě zvítězilo 45:33. Třetí místo věkem kadetského družstva na MČR juniorů je výborným výsledkem a velkým příslibem do dalších let.

Konec sezóny
MČR juniorů v Karlových Varech bylo posledním turnajem v sezóně 2014 – 2015, v sezóně pro Slavoj veleúspěšné. Konečně se prosadil mladíček Jirka Došek, který dokázal dvakrát vyhrát domácí turnaj a ještě se stát mistrem republiky. Jeho sestra Kateřina zvítězila na podzimní domácí soutěži juniorek a je třetí z MČR kadetek. Na mezinárodní scéně exceloval Ondřej Strnad, na dvou turnajích Evropského kadetského okruhu vybojoval skvělé deváté a jedenácté místo z cca 300 závodníků z 50 zemí. Díky tomu mohl startovat za Českou republiku na mistrovství světa v Taškentu, kde obsadil úžasné šestnácté místo. „Je to jen malý výčet všech úspěchů. Například Michal Čupr vybojoval druhé místo na Akademickém MČR, stejně jako Kryštof Pelikus v kategorii mladších žáků, a mnozí další se dostali na bednu," konstatoval spokojený Jiří Suchý.

Pokud mají být Litoměřice hrdé na své sportovce, tak by se nemělo zapomínat na šermíře. Oddíl s pětapadesátiletou tradicí má zvuk a výsledky nejen na domácí scéně, ale také na mezinárodním poli.

Jaroslav Stehlík