Již v plavecké části, kde pořadatel povolil použití neoprenů (voda 20 °C), ukázal svoji sílu sedminásobný vítěz tohoto závodu jičínský Petr Soukup, který si do prvního depa přinesl více než půlminutový náskok před skupinou pronásledovatelů, ve které nechyběli vítěz z roku 2017 a 2018 Rudolf Cogan, vynikající plavec Štěpán Šetek, vítěz letošního triatlonu v Kocourově Jiří Kala a vloni celkově stříbrný Ota Ottenschläger.

Mezi ženami byla ve vodě nejrychlejší teprve šestnáctiletá Hedvika Bláhová. Cyklistická část se letos nesla ve znamení nepříjemného větru, který dokázal závodníkům pěkně znepříjemnit život. S tím se nejlépe vypořádal vědomický Lukáš Hořejší, jehož průměr byl necelých 38 km/h. Vítěz plavecké části, Soukup, zajel třetí nejrychlejší čas a do závěrečného běhu šel s pohodovým náskokem téměř jedné a půl minuty na dvojici Cogan – Ottenschläger. Vynikající běžec Soukup nenechal nic náhodě a pohodlně si doběhl pro své osmé hostěnické vítězství. V souboji o stříbro jednoznačně dominoval Ottenschläger, který v běhu „naložil“ třetímu Coganovi téměř tři a půl minuty. Ottenschläger zároveň předvedl nejrychlejší čas v běhu.

V kategorii žen došlo k nádhernému souboji mezi domácí Kateřinou Ježkovou a mladičkou Vendulkou Ryšavou. Prvně jmenované nevyšla podle představ plavecká část a první depo. Vše tak musela dohánět na kole, kde byla před Ryšavou rychlejší o více než minutu. Běžecká část tak slibovala zajímavé drama, které nakonec ve finiši lépe zvládla Ryšavá. Z bronzové příčky se mohla radovat Tereza Černecká Hnízdilová, která si vynahradila loňský ročník, kdy kvůli defektu kola závod nedokončila.

Mezi štafetami nedošlo k žádnému překvapení a zvítězil tým Esse Nutrition ve složení Lukáš Balák, Jakub Špaček a Přemysl Preiss.

„Atmosféra, lidi okolo závodu a atraktivita samotných tratí. To všechno si mě získalo hned při mé první účasti před 11 lety. Příští rok na startu rozhodně nebudu chybět! Po mnoha letech jsem přislíbil i účast na afterparty, takže to bude velké,“ řekl v cíli vítězný Soukup.

Pořadatelé ocenili celkem devět věkových kategorií jednotlivců a tři kategorie štafet. „Musím vyseknout pochvalu a obdiv všem, kteří se na organizaci závodu podíleli. Velké díky patří městysu Brozany nad Ohří, brozanským hasičům, kteří se postarali o bezpečnou cyklistickou část závodu a místní jahodárně, která tradičně zajistila špičkovou občerstvovací stanici,“ pochvaloval si po slavnostním vyhlášení hlavní pořadatel David Šálek.

AUTOR: JAN ŘEBÍČEK