Druhá liga házenkářů a házenkářek míří do finiše. Béčko lovosických Lovců míří mezi muži k titulu. Ústecké ženy i muži za sebou mají domácí derniéry, ve kterých zvládly obrat favority o bod.

Výhrou 31:24 udělaly důrazný krok za titulem Lovosice B. Ty stále drží dvoubodový náskok na Libčice, mají ale horší vzájemné zápasy. V posledním utkání tak ještě stále potřebují alespoň bod, nebo jakékoliv zaváhání Libčic, které však budou hostit právě předposlední Louny.

„Po celý zápas jsme byli lepším týmem, ačkoliv naše hra nebyla zcela ideální,“ hodnotil lovosický celek na svém webu. „Chyběla nám agresivita v útoku i obraně. Přesto jsme utkání v tomto úsporném režimu ovládli vezeme z Loun dva důležité body. Před posledním kolem jsme udrželi vedení a v závěrečném utkání doma nám stačí k titulu jediný bod,“ dodal v pozvánce na zápas proti Plzni, který se hraje v neděli od 16 hodin.

Ačkoliv titulem by v Lovosicích určitě nepohrdly, je otázkou, zda by Lovci vůbec o soutěž výš chtěli, neboť jejich áčko hraje extraligu a mít dva celky ve dvou nejvyšších soutěžích je poměrně náročné.

ÚSTEČTÍ PŘEKVAPILI

Překvapení si přichystali házenkáři ústecké Chemičky, když doma uhráli remízu 28:28 se silnou Košutkou. Zatímco Ústečtí jsou beznadějně poslední, Košutka na druhém místě bojuje o postup do 1. ligy. „Z Libčic už nám posílali poděkování. Byli hodně překvapení, ale to my také,“ glosoval s úsměvem šéf Chemičky Tomáš Velek fakt, že otevřeli možnou cestu za postupem ze druhého místa pro celek, který jezdí pravidelně do Ústí na Memoriál Míly Koloce.

„Jednoznačně nám pomohl návrat Zdeňka Kabáta, bohužel byl jen jednozápasový,“ vypíchl jako klíč k úspěchu účast bývalé opory, která však nyní pobývá v zahraničí. „Výkon s ním byl stejný, jaké jsme předváděli minulý rok. Klobouk dolů před ním, zvládl to i bez tréninku,“ pochvaloval si předseda ústeckého klubu.

Ten zároveň neztrácí naději, že by jeho tým mohl hrát ve 2. lize i příští rok, ačkoliv je letos na poslední příčce. „Už jsme poslali přihlášku, veškeré náležitosti a závazky máme splněné, teď budeme čekat na odpověď,“ přiznal. „Museli bychom ale doplnit kádr, abychom mohli pokračovat ve výkonech, jako byl ten proti Košutce. Musí to být lepší, než letos,“ uzavřel důrazně. Ústí hraje poslední kolo na Dukle B.

Překvapily i hráčky Spartaku, které si při domácím loučení vyšláply na Astru Praha, s níž remizovaly 24:24. Pražanky, které nasbíraly o 15 bodů víc, než svěřenkyně Martiny Stárkové, už v poločase prohrávaly 8:10, nakonec vydřely alespoň bod.

Za domácí zářily především Veronika Šumová, která dala 7 branek, a Jana Bázlerová s pěti zásahy. Ústecké házenkářky jsou deváté, ovšem pouze o bod za sedmým Turnovem. Ačkoliv soutěž má končit již o tomto víkendu, Spartak sehraje závěrečný zápas na palubovce posledního Chebu až o týden později. Hůř než devátý už ale neskončí.

Házená, 2. liga:
Muži:
Louny – HK FCC Město Lovosice B 24:31 (9:17)
Lovosice: Karlovec 6/1, Pěkný 5, Machač 4, Borovička a Kalík 3, Heřmanovský, Konárik, Čepelák, Donát a Kovář 2, Hrdlička
Rozhodčí: Kříženecký, Pokorný. ŽK: 2:1. Vyloučení: 2:5. Branky ze 7m hodů: 4:1. Diváci: 95.

Chemička Ústí – Košutka 28:28 (13:12)
Chemička Ústí: Kabát 10/3, Pihera 7, Vrběcký 5, Hubený 3/1, Brejcha 2, Novák 1, Biskup, Hladík, Poláček, Jošt, Velek To., Velek Ta., Velek M.
Rozhodčí: Polák, Škarda. ŽK: 3:1. Vyloučení: 7:4. Branky ze 7m hodů: 4:4. Diváci: 40.

Ženy:
Spartak Ústí – Astra Praha 24:24 (10:8)Spartak Ústí: Šumová 7/1, Bázlerová 5, Fieserová 4, Holečková 3/1, Hromádková 2, Divišová, Dřevěná a Biňovcová 1, Jelínková, Házlová, Štréblová.
Rozhodčí: Polák, Škarda. ŽK: 3:2. Vyloučení: 2:3. Branky ze 7m hodů: 2:4. Diváci: 40.