Dny Ohře už šestým rokem plní všem sportovním nadšencům poslední červnový víkend zábavou. Většina příchozích byla z řad pravidelných návštěvníků, ale našli se mezi nimi i tací, kteří se víkendové slavnosti zúčastnili poprvé. „Většinou odjíždíme s dětmi na dovolenou hned první prázdninový den, proto jsme o Dnech Ohře dříve neslyšeli. Letos jsme však odjezd odsunuli. Manžel totiž závodí v triatlonu," sdělila Vladimíra Hávová z Litoměřic.

Právě Terezínský triatlon byl stěžejním bodem sobotního programu. Závod tvořilo čtyři sta metrů plavání po proudu řeky, dvacet dva kilometrů na kole po polních a lesních cestách podél Ohře a šest kilometrů běhu. Vítězem se stal Ondřej Olšar s časem jedna hodina, dvě minuty a třicet devět vteřin. „Vyhrát Terezínský triatlon je úžasný pocit. Na závod jsem trénoval pět měsíců. Za tu dřinu to stálo," potvrdil Olšar.

Další sportovní disciplínou dne byla Terezínská triatlonová štafeta a Terezínská regata. I pro děti byl přichystán zábavný program. Jezdily na ponících nebo si zaskákaly na nafukovacím hradu. Fanoušci i závodníci se mohli po celý den občerstvit, posedět a odpočinout si na připravených lavičkách pod zahradními stany.

Pořadatel Dnů Ohře Petr Rýsler byl s návštěvností spokojen. „Přesný počet příchozích ještě nevíme, ale odhaduji ho na podobný minulým ročníkům. Veškeré komplikace se nám vyhnuly, ani počasí jsme se nebáli. Deštivo účastníky v minulosti totiž stejně neodradilo," prozradil Rýsler.

Nicole Krinková