Nekonečné písčité pláže ve vyhlášeném letovisku Rimini ještě zejí prázdnotou. Na koupání to na konci května zrovna není, zato v nedalekém Misanu to vře. Na přímořském okruhu na pobřeží Jadranu odstartovalo o víkendu mistrovství Evropy tahačů. A zahajovací den patřil Adamu Lackovi z Buggyry.   

Předloňský šampion a úřadující vicemistry Evropy odstartoval sezonu parádně. Při premiéře nového speciálu s označení VK50 na počest designéra Václava Krále, který stál v roce 1969 u založení značky Buggyra, si dojel pro stříbrný pohár, když nestačil jen na obhájce titulu Jochena Hahna. V následné polovičně bodované jízdě s hendikepem, kdy si nejlepší osmička otáčí pořadí na startu, předvedl Lacko stíhací jízdu a skončil těsně pod bednou.    

Trucker Adam Lacko z Buggyry testoval v Mostě nový závodní speciál.
Nové auto je jako štěně bulteriéra na redbullu, říká konstruktér Buggyry Vršecký

„Jsem spokojený, druhé místo hned v prvním závodě s novým speciálem VK50 je skvělé. Ke konci druhého závodu jsem se stále víc a víc přibližoval podiu, možná kdyby se jelo ještě o kolo navíc, tak by to klaplo. Se čtvrtým místem jsem ale spokojený. V průběžném hodnocení jsem v čele, takže lepší začátek jsme si přát asi nemohli,“ radoval se Lacko.

Lackův britský týmový kolega Oly Janes skončil dvakrát devátý a stejná příčka mu patří i průběžně. „Super začátek. Dvakrát jsem dojel v Top 10, což byl cíl. Cítím se dobře a věřím, že se budu závod od závodu stále zlepšovat. Uvidíme, kam až se budeme moci posunout,“ řekl Janes, kterému přibyly do své sbírky dva stříbrné poháry z hodnocení nováčků.

První den nového ročníku přinesl napínavou podívanou, po které jsou tři nejlepší jezdci vměstnaní do dvoubodového rozdílu. Vedoucí Lacko má 22 bodů, druhý Španěl Antonio Albacete 21 a o další bod pozadu je úřadující šampion Hahn z Německa.

V neděli šampionát pokračuje v Itálii dalšími dvěma závody.

Průběžné pořadí (po dvou z čtyř závodů v Misanu): 1. Lacko (ČR/Buggra) 22 bodů, 2. Albacete (Šp./MAN) 21, 3. Hahn (Něm./Iveco) 20, 4. Kiss (Maď./Mercedes) 16, 5. Halmová (Něm./Iveco), …9. Janes (Brit./Buggyra) 4.