Loni celkově šestý nejlepší jezdec zvládl úsek dlouhý 11,2 kilometru za 14 minut a 21 sekund. Druhý Maurice Balerstedt z Německa zaostal za vítězem o 9 sekund. Třetí dojel jeden z favoritů, Ital Andrea Piccolo, bronzový medailista z loňského mistrovství světa v časovce jednotlivců.

Žlutý trikot udržel vítěz první etapy Hugo Toumire z Francie. Stříbrný muž letošního juniorského závodu Paříž-Roubaix dojel v časovce sedmý. Čech Mathias Vacek skončil třináctý. 

„Časovka je vždycky velkou prověrkou pro udržení žlutého trikotu. Vlastně ani nevím, jak se mi to povedlo, ale stále ho mám na sobě, takže pro mě to je opravdu velké překvapení. Máme silný tým, takže se ho pokusím udržet i po dnešní odpolední etapě,“ zářil radostí usměvavý lídr závodu Hugo Toumire. 

Po dopolední časovce přišla na řadu odpolední etapa v Roudnici nad Labem, ve které znovu dominovali Italové. Hned dva získali pódiový double – v hromadném dojezdu vyhrál spurt Tomas Trainini před krajanem Francesco Della Lungou. Nejlepší český reprezentant byl Pavel Bittner na dvanácté příčce v čase vítěze. 

Francouzský lídr Závodu míru Toumire má před sobotní královskou etapou náskok osmi vteřin na druhého Němce Balerstedta. Domácí Mathias Vacek je jen těsně za elitní desítkou na průběžné jedenácté příčce s odstupem necelé tři čtvrtě minuty.

„Kluci zatím jedou přesně podle plánu. Jsou aktivní, ani dnes jsme nechyběli v úniku, přestože nevydržel, ale zásadní je, že jsme nechybovali jako v loňském roce a máme solidní šanci na celkové umístění. Rozhodovat bude sobota. Mathias je na tom viditelně dobře, takže se nechme překvapit,“ je tajemný český reprezentační kouč Tomáš Konečný.

Právě sobotní sto kilometrů dlouhá etapa se startem v Teplicích a cílem v německém Altenbergu díky svému profilu, kdy peloton musí dvakrát vystoupat na Vitišku, je označovaná za královskou. Už tradičně se v ní určuje celkové pořadí.

Výsledky – 2. A etapa (11,2 km):
1. Antonio Tiberi (ITA) 14:21
2. Maurice Balerstedt (GER) +0:09
3. Andrea Piccolo (Ita) +0:17
4. William Blume Levy (DEN) +0:17
5. Michel Hessman (GER) +0:24

13. Mathias Vacek (CZE) +0:42