V prvním utkání byl tým z Plzně opět nad síly domácích a porážka 9:5 nahrála Sokolu na první mečbol. Ale ani celek z Jablonecka neuspěl, a tak se o konečném pořadí rozhodovalo až druhý den.

Lovosice duel proti Rokycanům rozehrály dobře a dostaly se po brankách Čapka a Maťka do tříbrankového vedení. Soupeř však ještě do konce druhé třetiny snížil na 3:1. Do třetí třetiny vletěli domácí jako uragán a vypracovali si několik stoprocentních šancí, ale jako letos již poněkolikáté, netrefili do černého. Naopak hosté se v polovině třetiny osmělili a dvěma góly v průběhu 30 vteřin srovnali. Utkání začalo být nervózní a domácí kupili jednu chybu za druhou. Nakonec vzal odpovědnost na sebe nejzkušenější a nejproduktivnější hráč domácích Hrdlička. Po pasu Perháče se dostal za obranu Rokycan a lišáckým lobem dostal minutu a půl před koncem utkání domácí opět do vedení. Jednobrankový rozdíl nakonec Lovosice ubránily a získaly tak naději na udržení soutěže.

Vše měl rozhodnout zápas Panterů z Liberce se Sokolem Koberovy. Lovosice potřebovaly, aby Sokol nevyhrál v základní hrací době, jenže rival tlak zvládl a čtvrtý tým tabulky divize A porazil těsně 8:7.

Tento výsledek přinesl Lovosicím měsíční nejistotu a čekání na výsledky Play-up, které určí počet sestupujících ze soutěže. Nezbývá tedy nic jiného, než fandit lídrům divize A Teplicím a Děčínu, nebo podpořit celky Plzně a Turnova, aby svou Národní ligu udržely.

ASK Lovosice LFP - FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň 5:9. Branky a asistence Lfp: 23. Jakub Malý, 53. Jakub Malý (Ondřej Pšenička), 54. Ondřej Pšenička, 55. Martin Myslík (Jakub Malý), 55. Jakub Malý. ASK Lovosice LFP - FBC Rokycaby 4:3. Branky a asistence: 17. Matěj Čapek (Ondřej Pšenička), 23. Ondřej Maťko, 26. Ondřej Maťko (Jan Hrdlička), 59. Jan Hrdlička (Martin Perháč).