První tým mužů se letos naposledy představil na domácí palubovce v utkání s rezervou litvínovského Bivoje a bez problémů uhájil nedobytnost svého hřiště. Během úvodních 90 sekund dvakrát zahřmělo před litvínovskou brankou, ale udeřilo až po třech minutách, kdy se trefil Reiser a po další půlminutě ho napodobil Kroupa.

I přes kostrbatou rozehrávku a nevýrazný výkon navyšovali domácí vytrvale svůj náskok. Litvínov zlobil jen z brejků nabídnutých převážně po chybách lovosického týmu. Za zmínku stojí disciplinovaný výkon domácích, jednalo se totiž o první letošní zápas, který Lovosičtí dohráli bez vyloučení. Výhra 11:4 a s ní spojené tři body zajistily týmu ASK přední příčku neúplné tabulky divize skupiny A.

Rezervní tým Lovosic se vydal do Nového Boru ke dvěma utkáním regionální ligy. Nejprve si poradil se zálohou Kadaně. Lovosičtí střelci se našli ve druhé třetině, když z celkových 12 střel na branku zaznamenali osm gólů, zápas rozhodli a v klidu dokráčeli k výhře 14:6.

Druhý zápas proti Děčínu se zpočátku nevyvíjel dobře, ale ve druhé třetině, v níž hráči ASK srovnali nepříznivý stav z 0:2 na 3:3, se to zlomilo a Lovosičtí dalšími třemi brankami v závěrečném dějství vybojovali další vítězství. A i když mají o dva zápasy méně, patří jim s tříbodovou ztrátou třetí místo průběžného pořadí soutěže.

Junioři před dvěma týdny konečně zabrali naplno a do Kadaně odjížděli na vítězné vlně. Stejně jako jejich starší kolegové z B týmu narazili i oni v prvním zápase na kadaňské Katy. A i když zápas lovosických mladíků nebyl takovou přestřelkou, zvládli jej na výbornou. Po bezbrankové první třetině dokázali smazat jednobrankový náskok soupeře a zvítězit 5:3.

Druhým soupeřem byl juniorům Akademik Cheb. V nepohledném zápase se „mladé pušky" ASK vrátily do hry až ve druhé třetině, kdy otočily z 2:4 na 5:4 a vedení pak uhájily až do závěrečné sirény. Dalšími šesti body si tak junioři upevnili pátou příčku ve II. lize.

Muži: ASK Lovosice LFP A – SK Bivoj Litvínov 11:4. ASK Lovosice LFP B – FBC DDM Kati Kadaň B 14:6, ASK Lovosice LFP B – 1. FBC DDM Děčín 6:3.

Junioři: ASK Lovosice LFP – FBC DDM Kati Kadaň 5:3, ASK Lovosice LFP B – USK Akademik Cheb 8:7.

Libor Hejhal